Efekty starzenia się skóry mogą przybrać różną formę. Najbardziej jednak oznaki upływu lat widoczne są na twarzy. Zwykle przyjmują postać zmarszczek i suchości skóry, zmiany owalu twarzy, czy opadających kącików ust. Wolne od zmian nie są też Twoje powieki. Gdy cienka skóra, z której się składają, traci swoją sprężystość i elastyczność, dochodzi do jej wiotczenia i nadmiaru, z czasem  powoduje to rzekome opadanie powiek. Może ono nie tylko wpływać na komfort widzenia, ale też sprawia, że Twoja twarz wydaje się zmęczona, smutna i starsza, niż jest w rzeczywistości.

Blefaroplastyka, czyli plastyka powiek górnych

to zabieg, który może to zmienić.

Dzięki usunięciu nadmiaru luźnej skóry twoje oczy odzyskają dawny blask, a twarz wyglądać będzie na młodszą i bardziej wypoczętą.

Odwrócenie niekorzystnych zmian wynikających z fizjologicznych procesów starzenia, możliwe jest zarówno u osób młodszych, jak i starszych.

Wskazania do zabiegu korekcji powiek górnych

Z zabiegu plastyki powiek możesz skorzystać niezależnie od wieku, pod warunkiem, że nie ma ku temu wyraźnych przeciwwskazań. Wskazaniem do zabiegu blefaroplastyki może być:

  • zwiotczenie i nadmiar skóry powiek powodujące rzekome opadanie powieki
  • ograniczenie pola widzenia,
  • kształt powieki górnej, z którego nie jesteś zadowolony,
  • przepuklina tłuszczu oczodołowego,
  • smutny wyraz twarzy wynikający z inwolucyjnych zmian powieki górnej.

Uwagi:  Tutaj może być też wynikający ze zwiotczenia skóry powiek i  przepuklin tłuszczu oczodołowego lub wynikający z utraty elastyczności powieki i nadmiaru jej skóry. A także wynikający z niekorzystnych zmian wyglądu powieki związanych z procesem starzenia się opadanie powieki to inna jednostka chorobowa i inne leczenie zabiegowe niż dermatochalasis – zwiotczenie skóry powiek powodujące rzekome opadanie powiek

Przeciwwskazania

Do najczęstszych przeciwwskazań bezwzględnych i względnych, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu plastyki powiek, należą:

  • ciąża,
  • aktywne stany zapalne skóry i spojówek,
  • skazy krwotoczne,
  • ciężkie choroby ogólnoustrojowe,
  • stan po wszczepieniu stymulatora serca
  • ciężkie zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • skłonności do tworzenia bliznowców,
  • aktywna choroba nowotworowa,

Przygotowanie do zabiegu

Ze względu na chirurgiczny charakter zabiegu konieczna jest wcześniejsza konsultacja lekarska.

W trakcie konsultacji lekarz przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad medyczny, dotyczący aktualnego stanu zdrowia. Jest to niezbędny element wizyty, który umożliwia sprawdzenie, czy kwalifikujesz się do zabiegu, czy są jakieś przeciwwskazania, które uniemożliwiałyby jego wykonanie.

Otrzymasz też szczegółowe, indywidualne zalecenia dotyczące tego, jak przygotować się do zabiegu.

Zabieg – Blefaroplastyka

Po wykonaniu pomiarów oraz po szczegółowym zaplanowaniu zakresu zabiegu, podawane jest znieczulenie miejscowe.

Zabieg plastyki powiek, który trwa od jednej do dwóch godzin, polega na usunięciu nadmiaru skóry oraz jeśli są do tego wskazania przepuklin tłuszczu oczodołowego.  Cięcia wykonywane są w takiej lokalizacji  aby po założeniu szwów śródskórnych niewielka blizna była ukryta w naturalnych załamkach powiek i jak najmniej widoczna.

Lekarz odtwarza bruzdy i załamki powiek. Na koniec zakładany jest opatrunek wyłącznie na operowaną powiekę.

Rekonwalescencja

W zależności od wskazań lekarza, na zdjęcie szwów powinieneś się zgłosić po 7-10 dniach od zabiegu. W trakcie pierwszego okresu pooperacyjnego należy stosować zimne okłady na powieki, przemywać je roztworem antyseptycznym i smarować maścią z antybiotykiem.

W trakcie snu twoje ciało powinno być ułożone na plecach, z głową lekko uniesioną do góry.

Makijaż możesz nakładać na powieki dopiero po upływie 2 tygodni. Natomiast w okresie od 4 do 6 tygodni unikaj dużego wysiłku fizycznego. Po tym czasie warto się też zgłosić na drugą wizytę kontrolną po zabiegu.

Zaplanuj wizytę u okulisty, umów się na zabieg

ZADZWOŃ pod numer  

(32) 360 10 30

Przykładowe efekty PRZED / PO

Zabieg wykonywany jest ambulatoryjnie podczas wizyty u okulisty:

Katarzyna Szymańska-Dymel

lek. specjalista okulistyki

Doktor Szymańska – Dymel specjalizuje się w leczeniu chorób narządu wzroku tj: gradówki, jaskra, zaćma, wady wzroku, zapalenie spojówek, zapalenie nerwu wzrokowego, zaburzenia widzenia, zespół suchego oka, alergiczne choroby oczu. Wykonuje także zabiegi blefaroplastyki - plastyki powiek górnych.