Laserowe-leczenie-żylaków

Laserowe usuwanie żylaków

Metoda EVLT pod pewnymi względami uzyskuje przewagę nad klasycznymi zabiegami chirurgicznymi usunięcia żylaków, czyli strippingiem.

Pozwala uniknąć cięcia w pachwinie oraz występowania krwiaków związanych z klasycznymi zabiegami.

Przekłada się to bezpośrednio na bardzo dobrą tolerancję lasera przez pacjentów, a także na występowanie mniejszej ilości powikłań.

Bariatria

Wszędzie tam, gdzie zawiodły inne mniej inwazyjne metody leczenia otyłości, a Pacjenci znajdują się w grupie wysokiego ryzyka zachorowalności i śmiertelności z powodu otyłości stosuje się zabiegi z zakresu bariatrii.

  • Bypass żołądkowy
  • Rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo
  • Balon żołądkowy
  • Mini-Gastric Bypass
powiększenie piersi

Powiększenie Piersi

Powiększanie piersi jest najczęściej wykonywaną operacją plastyczną na świecie bez względu na pochodzenie, położenie geograficzne czy kulturę kraju.

Jest to zabieg chirurgiczny, który ma na celu poprawę rozmiaru oraz kształtu kobiecego biustu.

Proces dobierania implantów piersiowych jest jednym z najważniejszych etapów decydujących o powodzeniu zabiegu powiększania biustu.

 

chirurgia nosa

Chirurgia Nosa

W Szpitalu INTER-MED wykonujemy zabiegi operacyjne z zakresu chirurgii nosa m.in. korektę jego wielkości, zmianę kształtu.

Przesłanką do tego zabiegu są zarówno względy estetyczne, jak i chorobowe.

Przebieg operacji zależy od zmian, jakie mają być dokonane. W trakcie trwającego około dwóch godzin zabiegu chirurg uformuje nos, nadając mu odpowiedni kształt lub też poprawi jego drożność, gdyby to było głównym celem operacji.

Laparoskopowa operacja choroby refluksowej

Choroba refluksowa to patologiczne zarzucanie treści pokarmowej z żołądka do przełyku. Może doprowadzić do powstania zmian zapalnych, a w niektórych przypadkach, nawet do rozwoju raka przełyku. Schorzenie najczęściej spowodowane jest osłabieniem dolnego zwieracza przełyku (struktury zapobiegającej cofaniu się kwaśnej treści z żołądka). Może to być wywołane nieodpowiednią dietą (alkohol, kawa), paleniem tytoniu.

Paluch koślawy

Hallux Valgus to zniekształcenie stopy polegające na bocznym odchyleniu palca. Jest ono najczęściej powodem szpotawego ustawienia I kości śródstopia, wystawieniem głowy tej kości przyśrodkowo oraz podwichnięciem w stawie śródstopno-paliczkowym ku stronie bocznej. Może temu również towarzyszyć pronacja palucha. Haluksy występują zdecydowanie częściej u kobiet.

Laparoskopowe Usuwanie Przepuklin

Zewnętrznym objawem przepukliny jest pojawienie się guzka w okolicy pachwinowej.Jeśli udaje się go odprowadzić do brzucha, mówimy o przepuklinie wolnej, czyli odprowadzalnej. Jedynym sposobem wyleczenia przepukliny jest leczenie operacyjne, ale jeśli przepuklina jest odprowadzana, może ono zostać przeprowadzone w trybie planowym, natomiast przepuklina uwięźnięta, to znaczy taka, której nie da się odprowadzić do jamy brzusznej, musi być najczęściej leczona w trybie pilnym.

Operacyjne usuwanie hemoroidów

Hemoroidy to jamiste struktury zbudowane z naczyń krwionośnych oraz z tkanki łącznej. Zlokalizowane są wokół kanału odbytu. Znajdują się w błonie podśluzowej kanału odbytu, tuż nią linią brodawek odbytu, tworzących tak zwaną linię grzebieniastą.

Operacja hemoroidów jest konieczna w wypadku, gdy leczenie zachowawcze nie pomaga albo gdy choroba jest bardzo zaawansowana.

Zarówno małoinwazyjne zabiegi usuwania hemoroidów, jak i operacje wykonuje się. w ramach chirurgii jednego dnia.