Laserowe-leczenie-żylaków

Laserowe usuwanie żylaków

Metoda EVLT pod pewnymi względami uzyskuje przewagę nad klasycznymi zabiegami chirurgicznymi usunięcia żylaków, czyli strippingiem.

Pozwala uniknąć cięcia w pachwinie oraz występowania krwiaków związanych z klasycznymi zabiegami.

Przekłada się to bezpośrednio na bardzo dobrą tolerancję lasera przez pacjentów, a także na występowanie mniejszej ilości powikłań.

Laparoskopowa Operacja Choroby Refluksowej

Choroba refluksowa to patologiczne zarzucanie treści pokarmowej z żołądka do przełyku. Może doprowadzić do powstania zmian zapalnych, a w niektórych przypadkach, nawet do rozwoju raka przełyku. Schorzenie najczęściej spowodowane jest osłabieniem dolnego zwieracza przełyku (struktury zapobiegającej cofaniu się kwaśnej treści z żołądka). Może to być wywołane nieodpowiednią dietą (alkohol, kawa), paleniem tytoniu.

Laparoskopowe Usuwanie Przepuklin

Zewnętrznym objawem przepukliny jest pojawienie się guzka w okolicy pachwinowej. Jeśli udaje się go odprowadzić do brzucha, mówimy o przepuklinie wolnej, czyli odprowadzalnej. Jedynym sposobem wyleczenia przepukliny jest leczenie operacyjne, ale jeśli przepuklina jest odprowadzana, może ono zostać przeprowadzone w trybie planowym, natomiast przepuklina uwięźnięta, to znaczy taka, której nie da się odprowadzić do jamy brzusznej, musi być najczęściej leczona w trybie pilnym.

Laparoskopowa operacja tarczycy – resekcja totalna i jednego płata

Laparoskopowa operacja tarczycy

W zależności od stanu zaawansowania choroby, lekarz może zdecydować o wycięciu całej tarczycy, co określane jest mianem  tyreoidektomii lub o częściowym usunięciu, które zwane jest strumektomią.

Laparoskopowe leczenie wypadania odbytnicy

Wypadanie odbytnicy, polega na przemieszczeniu się fragmentu jelita grubego (odbytnicy) przez kanał odbytu i odbyt. Zalety operacji wykonanej metodą laparoskopową, zależą w głównej mierze od ogólnego stanu zdrowia pacjenta.