abdominoplastyka InterMed

Plastyka powłok brzucha, zwana abdominoplastyką, to zabieg, który polega na usunięciu nadmiaru fałdu skórno-tłuszczowego brzucha oraz na przywróceniu osłabionym lub odseparowanym mięśniom mocnego, a także gładkiego wyglądu. W wyniku plastyki brzucha zostają również usunięte rozstępy w tej części ciała. Często operacji tego typu towarzyszy również liposukcja oraz zaopatrzenie przepukliny brzusznej.

Do głównych zalet zabiegu zalicza się przede wszystkim wymodelowana sylwetka, a także jędrna, napięta skóra oraz wyraźne zaznaczenie w talii. Operacja ma na celu również korektę zniekształceń pociążowych oraz korekcje po znacznej redukcji masy ciała. Dodatkowo plastyka powłok brzucha zajmuje się korektą zniekształceń pooperacyjnych.

 • przepuklina brzuszna
 • nieestetycznie wyglądający brzuch po ciąży, czyli wiotkie mięśnie brzucha, rozstępy oraz luźna skóra
 • nadmiar luźnej skóry brzucha wskutek utraty dużej masy ciała
 • choroby autoimmunologiczne
 • aktywne infekcje bakteryjne oraz wirusowe
 • ciąża i karmienie piersią
 • plany macierzyńskie – usunięcie sporej części skóry uniemożliwia swobodne rozwijanie się płodu
 • choroby pęcherzowe skóry
 • epilepsja
 • nieuregulowana cukrzyca
 • miesiączka
 • implanty elektroniczne/metalowe
 • leczenie antybiotykami
 • opryszczka
 • zaburzenia krzepnięcia skóry
 • stany zapalne skóry

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem plastyki powłok brzucha należy przynajmniej na 4 tygodnie ograniczyć lub rzucić palenie papierosów. Dwa tygodnie przed operacją nie można również zażywać aspiryny ani żadnych jej pochodnych.

Ważne jest również, aby na konsultacjach lekarskich poinformować chirurga o wszystkich lekach, jakie zażywa pacjent oraz jakie przyjmował w ostatnim czasie. Dodatkowo powinna pojawić się również informacja na co osoba idąca na zabieg jest uczulona. Zabieg wymaga wykonania podstawowego zestawu badań, o których poinformuje nasz chirurg plastyk – dr Łucki.

Przebieg zabiegu

Plastyka powłok brzucha przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. W zależności od stopnia złożoności, może ona trwać od 2 do 4 godzin. Zabieg ten ma na celu usunięcie fałdu skórno-tłuszczowego w środkowej i dolnej części brzucha oraz plastykę mięśni ściany brzucha.

Zabieg ten czasem łączy się z usunięciem tkanki tłuszczowej oraz z wymodelowaniem sylwetki. Cięcie prowadzone jest na granicy owłosienia łonowego w kierunku kolców biodrowych. Następnie naciąga się skórę oraz usuwa jej nadmiar. W trakcie zabiegu plastyki powłok brzucha usuwa się również pępek, który na ostatnim etapie zostaje umieszczony w nowym miejscu napiętej skóry. Abdominoplastykę kończy założenie odpowiednich szwów.

Jedyną pozostałością po zabiegu jest blizna, która przebiega w dolnej części podbrzusza nad spojeniem łonowym. Chirurg może ją umieścić w taki sposób, aby była ukryta pod bielizną lub kostiumem kąpielowym.

Ryzyka po zabiegu

Każdy zabieg chirurgiczny zawiera również element ryzyka związany z możliwością pojawienia się powikłań. W szczególny sposób narażone są na nie osoby palące.

Do głównych skutków ubocznych plastyki powłoki brzucha można zaliczyć przedłużone gojenie się rany pooperacyjnej, krwiak i surowicza powłok brzucha. Istnieje również ryzyko infekcji w ranie pooperacyjnej oraz nierówności tkanek i przedłużający się obrzęk.

chirurgia_plastyczna-abdominoplastyka

Plastyka brzucha -Rekonwalescencja

Po zabiegu abdominoplastyki pacjent otrzymuje dobrze dopasowany pas uciskowy, który należy nosić ciągle przez kilka kolejnych tygodni. Do lekkiej pracy nie związanej z nadmiernym wysiłkiem fizycznym, pacjent może wrócić po 3-4 tygodniach.

Przez pierwsze 2-3 tygodnie zaleca się również unikanie wykonywania czynności fizycznych, czyli przykładowo związanych z sprzątaniem czy odkurzaniem. Po plastyce powłok brzucha można rozpocząć uprawianie sportu po 6 tygodniach, a do 6 miesięcy zaleca się unikanie korzystania z sauny, solarium oraz intensywnego opalania się. Ostateczny efekt zabiegu widoczny jest w czasie od 3 do 6 miesięcy po zabiegu.

 

Lekarze wykonujący operacje

Zbigniew Łucki

lek. specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

Doktor Zbigniew Łucki - chirurg plastyczny przeprowadza zabiegi z zakresu korekcji: nosa, piersi, uszu, abdominoplastykę, a także zabiegi drobne.

Cena zabiegu

od 16 000 zł

Telefon

(32) 360 10 31