Opadające powieki to tylko jeden z wielu powodów, dla których możesz zdecydować się na korekcję tej części twarzy. Blepharoplastyka pomaga uporać się zarówno ze zmianami, które z racji starzenia się organizmu, negatywnie wpływają na twój wygląd, jak i ograniczają pole widzenia.

Opadające powieki mogą utrudniać noszenie okularów i zaburzać widzenie, co nasila się jeszcze bardziej, gdy opadają one poza linię rzęs.

Plastyka powiek górnych i dolnych jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w obrębie twarzy. W jego trakcie, w zależności od wskazań lekarz może wykonać korektę dolnych lub górnych powiek, jak również obu jednocześnie.

Im jesteś starszy, tym bardziej twoja skóra odczuwa siłę grawitacji, która szczególnie działa na cienką i delikatną skórę wokół oczu. Rozciągając się i opadając, znacząco wpływa na twój wygląd i przydaje ci lat. Na szczęście możesz ten proces zatrzymać i odzyskać młode spojrzenie.

Wskazaniem do korekty powiek górnych i dolnych są między innymi:

  • worki pod oczami,
  • dolina łez,
  • nadmiar skóry wiotkiej tworzącej nawisy na powiekach górnych, ograniczające też często pole widzenia,
  • przepukliny oczodołowe powiek górnych,
  • zmarszczki w obrębie powiek.

Przeciwwskazania do operacji warg sromowych obejmują przede wszystkim:

  • trwająca miesiączka
  • aktywne zakażenie sromu
  • źle kontrolowana cukrzyca
  • bliznowiec
  • nierealne oczekiwania pacjentki co do końcowego efektu zabiegu

Przygotowanie do zabiegu

O tym, co związane jest bezpośrednio z samym zabiegiem, dowiesz się podczas pierwszej konsultacji w gabinecie. W jej trakcie lekarz przeprowadzi wywiad medyczny, oceni stan skóry powiek i wokół oczu oraz oceni, czy możliwe lub konieczne jest wykonanie zabiegu zarówno na powiekach górnych, jak i dolnych.

Będziesz mógł też uzyskać odpowiedzi na pytania związane z zabiegiem i wstępnie dowiesz się, w jakim stopniu spełni on twoje oczekiwania związane z efektem końcowym.

Bardzo możliwe, że niezbędne będzie wykonanie zleconych przez lekarza badań, by ostatecznie wykluczyć przeciwwskazania i ryzyko powikłań.

Jeśli jesteś osobą palącą, powinieneś zarówno przed zabiegiem, jak i przez pewien okres po nim, zrezygnować z palenia tytoniu. Odstaw również alkohol oraz leki rozrzedzające krew, jeśli takowe przyjmujesz.

Przebieg operacji

Korekta powiek to zabieg bezpieczny i bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym w warunkach ambulatoryjnych.

W przypadku zabiegu na powiece górnej chirurg nacina skórę w miejscu załamania powieki, po czym usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej i skórnej. Na koniec podciąga skórę ku górze, likwidując tym samym opadanie powieki.

Jeśli natomiast zmiana dotyczy powieki dolnej, zabieg różni się jedynie linią nacięcia, która biegnie na linii rzęs.

Jeśli nie pojawią się żadne komplikacje i powikłania, jeszcze tego samego dnia zostaniesz po zabiegu wypisany do domu.

Rekonwalescencja

Po zabiegu korekty powiek może pojawić się dyskomfort i odrętwienie w operowanym miejscu. Jeśli odczuwać będziesz ból, poproś lekarza o wskazanie najlepszych w tym przypadku środków przeciwbólowych.

Ze względów bezpieczeństwa, poproś kogoś o odwiezienie cię do domu po zabiegu. Nie powinieneś bowiem przez jakiś czas samodzielnie prowadzić samochodu. Również podróżowanie środkami komunikacji mogłoby okazać się zbyt trudne.

Gdy chodzi o codzienną aktywność, możesz czytać książki i oglądać telewizję, ale zachowaj ostrożność w samodzielnym poruszaniu się. Do normalnego trybu życie będziesz mógł wrócić po tygodniu od zabiegu.

Wcześniej, czyli po pięciu dniach zgłoś się na ściągnięcie szwów. Zaróżowienie blizn może utrzymywać się przez kilka miesięcy, choć czas ten zależny jest od indywidualnych predyspozycji organizmu.

 

 

Lekarze wykonujący operacje

Zbigniew Łucki

lek. specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

Doktor Zbigniew Łucki - chirurg plastyczny przeprowadza zabiegi z zakresu korekcji: nosa, piersi, uszu, abdominoplastykę, a także zabiegi drobne.

Cena zabiegu

od 4 500 zł

Telefon

(32) 360 10 31