chirurgia nosa w INTER-MED

Chirurgia nosa obejmuje zabiegi, których celem jest zarówno poprawa wyglądu – względy estetyczne, jak i przywrócenie zdrowia w miejscu zmienionym chorobowo.

W pierwszym przypadku powodem wizyty u chirurga plastycznego może być między innymi wielkość twojego nosa lub jego kształt. Jeśli powoduje on dyskomfort psychiczny i przyczynia się problemów z samoakceptacją, możesz to zmienić.

Zdarza się jednak, że problem stanowi nie sam wygląd nosa, ale jego budowa wewnętrzna. Może to powodować między innymi problemy z oddychaniem. W ich rozwiązaniu może pomóc zabieg korekcji nosa wykonany przez lekarza w Szpitalu INTER-MED.

Zabieg chirurgii nosa wykonywany jest najczęściej ze względów

estetycznych

 • niezadowalająca i nieproporcjonalna wielkość lub długość nosa,
 • garb,
 • przerośnięte małżowiny nosowe,
 • wyraźna asymetria,
 • negatywnie wpływająca na wygląd twarzy wielkość nozdrzy,
 • zdeformowany czubek nosa.

medycznych

 • skrzywiona przegroda nosowa,

uszkodzenie struktury nosa

 • spowodowane urazem,
 • z przyczyn genetycznych lub wrodzonych.

W określonych przypadkach operacja nosa nie może być przeprowadzona. Do najczęstszych przeciwwskazań należą:

 • ciąża,
 • problemy z krzepliwością krwi,
 • różnego rodzaju infekcje śluzówek lub skóry,
 • cukrzyca,
 • skazy naczyniowe,
 • nieleczone i nieuregulowane nadciśnienie tętnicze.

Gdy tylko zostaną wyleczone lub zakończy się okres ich trwania, możesz ponownie zgłosić się do lekarza, który na nowo oceni twoją zdolność do poddania się korekcji nosa.

Przygotowanie do zabiegu

Dokładny wywiad medyczny to pierwszy element przygotowania do zabiegu. W oparciu o jego wynik a także o wyniki zleconych badań lekarz oceni twój stan zdrowia i wykluczy możliwe przeciwwskazania.

Niezależnie, czy operacji poddajesz się z przyczyn estetycznych, czy zdrowotnych, podczas konsultacji zbadany zostanie kształt i budowa twojego nosa oraz grubość skóry. Dowiesz się też, jak dużych zmian możesz się spodziewać i jak wpłyną one na wygląd twarzy lub poprawę stanu zdrowia.

Gdybyś w ramach profilaktyki zakrzepowej przyjmował leki zmniejszające krzepliwość krwi, po konsultacji z lekarzem powinieneś je odstawić na dwa tygodnie przed zabiegiem.

Przebieg operacji

Przebieg operacji zależy od zmian, jakie mają być dokonane w budowie i kształcie twojego nosa. W trakcie trwającego około dwóch godzin zabiegu chirurg uformuje nos, nadając mu odpowiedni kształt lub też poprawi jego drożność, gdyby to było głównym celem operacji.

Może się też okazać, że konieczny będzie przeszczep części chrzęstnych. W takiej sytuacji lekarz pobierze je z twojej przegrody nosowej, żebra lub z ucha.

Korekta nosa zabieg w INTER-MED

Rekonwalescencja

Operacja nosa może powodować krwawienie w miejscu wprowadzanych zmian. Dlatego też na dwie pierwsze doby lekarz włoży do twojego nosa gazowe setony. Natomiast w celu usztywnienia zewnętrznej części nosa oraz utrzymaniu jej w odpowiedniej pozycji, założy gipsową szynę. Całość zabezpieczy opatrunkiem.

Po korekcji nosa możesz spodziewać się zasinienia i obrzęku wokół nosa i oczu, co jest naturalną reakcją ludzkiego organizmu. Nie ma potrzeby zgłaszania tego lekarzowi, gdyż objawy te ustąpią samoczynnie w miarę upływu czasu. Nieco dłużej natomiast może się utrzymywać lekka opuchlizna.

Gdy chodzi o ostateczny efekt korekcji nosa, zwykle trzeba na niego poczekać około sześciu miesięcy. Jeśli w tym czasie pojawią się nietypowe reakcje, dolegliwości, czy zmiany w nosie i jego okolicy, powinieneś zgłosić to lekarzowi, który wykonywał operację. Możesz to zrobić w trakcie jednej z wizyt kontrolnych, na które stawiać się będziesz w wyznaczonych przez lekarza terminach.

Lekarze wykonujący operacje

Zbigniew Łucki

lek. specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

Doktor Zbigniew Łucki - chirurg plastyczny przeprowadza zabiegi z zakresu korekcji: nosa, piersi, uszu, abdominoplastykę, a także zabiegi drobne.

Cena zabiegu

od 18 000 zł

Telefon

(32) 360 10 31