Wędzidełko prącia to niewielki, cienki fałd skórny, który łączy żołądź z napletkiem. Odpowiedzialne jest za podtrzymywanie napletka, a podczas stosunku seksualnego, za jego swobodne zsuwanie. Zwykle jest naturalnie elastyczne i odpowiednio długie na tyle, by nie sprawiać problemów i nie powodować bólu w trakcie penetracji. Gdy wędzidełko jest za krótkie, napletek nie może zsunąć się poza rowek zażołędny, co przy współżyciu prowadzi do bolesnego pociągania żołędzia w dół.

Wydłużenie wędzidełka napletka  niesie ze sobą wiele korzyści, stąd nie warto zwlekać z poddaniem się temu zabiegowi. Oto niektóre z nich:

  • Usuniecie ryzyka naderwania lub całkowitego zerwania wędzidełka,
  • Zlikwidowanie bólu podczas współżycia seksualnego,
  • Komfort podczas kontaktów seksualnych.

Do zabiegu kwalifikują się pacjenci ze zbyt krótkim wędzidełkiem oraz po jego naderwaniu lub zerwaniu. Gdy dojdzie do przerwania ciągłości i bliznowacenia, wędzidełko będzie się coraz bardziej skracać. Dlatego warto jak najszybciej zgłosić się do lekarza, który zdiagnozuje problem i zaleci odpowiednie leczenie.

Zabieg wydłużenia wędzidełka prącia jest wykonywany u pacjentów w każdym wieku i z medycznego punktu widzenia, nie ma przeciwwskazań do wykonywania tej operacji u żadnego z nich.

Wydłużanie wędzidełka prącia to technicznie zabieg całkowicie rutynowy

Przygotowanie do zabiegu

Do zabiegu wydłużenia wędzidełka prącia, pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać. Jedynie pacjentom wrażliwym na widok krwi, zaleca się nie spożywanie pokarmów na 5 do 8 godzin przed wyznaczonym terminem.

Przebieg zabiegu

Operacja plastyki wędzidełka zwana frenuloplastyką, to nieskomplikowany zabieg przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych, a to oznacza, że pacjent nie wymaga hospitalizacji.

W trakcie zabiegu wędzidełko jest nacinane, po czym zszywane w odpowiedni sposób, co sprawia, że ulega wydłużeniu.

Zabieg jest na tyle prosty i krótki, że po jego wykonaniu, pacjent może udać się do domu. Całość trwa około 15-20 minut.

Ryzyka po zabiegu

Sam zabieg jest skuteczny i nie prowadzi do żadnych powikłań. Oczywiście pod warunkiem, że wykonywany jest przez specjalistę w tym zakresie a pacjent przestrzega wskazań lekarza po zabiegu.

Stulejka to problem łatwy do wyleczenia

Rekonwalescencja

Zwykle wszystko goi się w przeciągu tygodnia. W tym czasie, pacjent powinien szczególnie dbać o higienę. Zaleca się, by codziennie zsuwał napletek i przemywał nacięte miejsce Rivanolem.

Kilka dni po zabiegu, można odczuwać ból/dyskomfort podczas siedzenia, dlatego zaleca się, by zamiast tego leżeć lub chodzić.

Do czasu zagojenia należy powstrzymać się od kontaktów seksualnych i masturbacji, by zwiększyć wytrzymałość rany na rozciąganie.

Lekarze wykonujący zabiegi

Cena zabiegu

900zł

Zadzwoń dzisiaj:

Jeśli masz problemy związane ze zbyt krótkim wędzidełkiem napletka i myślisz o skorygowaniu tego dyskomfortu, skontaktuj się z urologiem w Będzinie. Umów się na wizytę konsultacyjną, podczas której zadasz dowolne pytania lekarzowi, który z kolei przedstawi Ci bardzo dokładnie na czym polega procedura zabiegu.