wydłużenie wędzidełka prącia

Wędzidełko prącia to niewielki, cienki fałd skórny, który łączy żołądź z napletkiem. Odpowiedzialne jest za podtrzymywanie napletka, a podczas stosunku seksualnego, za jego swobodne zsuwanie. Zwykle jest naturalnie elastyczne i odpowiednio długie na tyle, by nie sprawiać problemów i nie powodować bólu w trakcie penetracji. Gdy wędzidełko jest za krótkie, napletek nie może zsunąć się poza rowek zażołędny, co przy współżyciu prowadzi do bolesnego pociągania żołędzia w dół.

Wydłużenie wędzidełka napletka  niesie ze sobą wiele korzyści, stąd nie warto zwlekać z poddaniem się temu zabiegowi. Oto niektóre z nich:

  • Usuniecie ryzyka naderwania lub całkowitego zerwania wędzidełka,
  • Zlikwidowanie bólu podczas współżycia seksualnego,
  • Komfort podczas kontaktów seksualnych.

Do zabiegu kwalifikują się pacjenci ze zbyt krótkim wędzidełkiem oraz po jego naderwaniu lub zerwaniu. Gdy dojdzie do przerwania ciągłości i bliznowacenia, wędzidełko będzie się coraz bardziej skracać. Dlatego warto jak najszybciej zgłosić się do lekarza, który zdiagnozuje problem i zaleci odpowiednie leczenie.

Zabieg wydłużenia wędzidełka prącia jest wykonywany u pacjentów w każdym wieku i z medycznego punktu widzenia, nie ma przeciwwskazań do wykonywania tej operacji u żadnego z nich.

Przygotowanie do zabiegu

Do zabiegu wydłużenia wędzidełka prącia, pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać. Jedynie pacjentom wrażliwym na widok krwi, zaleca się nie spożywanie pokarmów na 5 do 8 godzin przed wyznaczonym terminem.

Przebieg zabiegu

Operacja plastyki wędzidełka zwana frenuloplastyką, to nieskomplikowany zabieg przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych, a to oznacza, że pacjent nie wymaga hospitalizacji.

W trakcie zabiegu wędzidełko jest nacinane, po czym zszywane w odpowiedni sposób, co sprawia, że ulega wydłużeniu.

Zabieg jest na tyle prosty i krótki, że po jego wykonaniu, pacjent może udać się do domu. Całość trwa około 15-20 minut.

Ryzyka po zabiegu

Sam zabieg jest skuteczny i nie prowadzi do żadnych powikłań. Oczywiście pod warunkiem, że wykonywany jest przez specjalistę w tym zakresie a pacjent przestrzega wskazań lekarza po zabiegu.

wydluzenie-wedzidelka-pracia

Rekonwalescencja

Zwykle wszystko goi się w przeciągu tygodnia. W tym czasie, pacjent powinien szczególnie dbać o higienę. Zaleca się, by codziennie zsuwał napletek i przemywał nacięte miejsce Rivanolem.

Kilka dni po zabiegu, można odczuwać ból/dyskomfort podczas siedzenia, dlatego zaleca się, by zamiast tego leżeć lub chodzić.

Do czasu zagojenia należy powstrzymać się od kontaktów seksualnych i masturbacji, by zwiększyć wytrzymałość rany na rozciąganie.

Lekarze wykonujący operacje

Cena zabiegu

900 zł

Telefon

(32) 360 10 30