wydłużenie wędzidełka prącia

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie, dlatego zabieg powiększenia penisa z jego użyciem, należy do bardzo bezpiecznych i można go powtarzać wielokrotnie. Wstrzyknięcie preparatu pozwala na powiększenie członka w obwodzie od 2 do 5 cm, a na długość od 1 do 3 cm.

Kwas hialuronowy stymuluje produkcję własnego kolagenu , stąd w wielu przypadkach, gdy całkowicie się wchłonie, penis pozostaje większy, niż był przed zabiegiem.

  • Zabieg poprawia doznania seksualne partnerek,
  • Zastosowanie kwasu hialuronowego sprawia, że członek jest bardziej wrażliwy i zaczyna mocniej reagować, co wpływa na zwiększenie doznań u mężczyzny podczas współżycia,
  • Wzrasta pewność siebie u mężczyzny, co znacząco wpływa na jakość i sposób przeżywania kontaktów seksualnych.

Nie ma medycznych wskazań, kto powinien z zabiegu skorzystać. Do gabinetu zgłaszają się zarówno panowie, których członek w ich ocenie jest zbyt mały ze względu na dyskomfort w trakcie zbliżeń seksualnych. Chęć powiększenia prącia jest uwarunkowana indywidualnymi potrzebami.

Zabiegu nie wykonuje się, gdy u pacjenta stwierdzono:

  • choroby przewlekłe związane z tkanką łączną i układem krzepnięcia,
  • stany ropne i zapalne w okolicach pachwin,
  • problemy z potencją,
  • stulejkę,
  • uczulenie na składniki preparatu,
  • choroby nowotworowe i zapalne narządów układu moczowo-płciowego.

Przygotowanie do zabiegu

Bezpośrednio przed zabiegiem konieczna jest depilacja okolic intymnych. Pacjent nie może mieć gorączki, ani opryszczki. Kilka dni wcześniej wykluczone powinno być także przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest w szpitalu – w warunkach ambulatoryjnych w miejscowym znieczuleniu, dzięki czemu jest praktycznie bezbolesny, a efekt jest natychmiastowy. Kwas hialuronowy wprowadzany jest za pomocą strzykawki z długą kaniulą, którą lekarz umieszcza u nasady penisa. W ten sposób preparat rozprowadzany jest na całej długości prącia. Zabieg trwa ok. 20 – 40 minut.

Ryzyka po zabiegu

Cała procedura jest bezpieczna i nie niesie ze sobą ryzyka poważnych powikłań.

Rekonwalescencja

Przede wszystkim należy stosować się do zaleceń lekarza. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk, zasinienie lub zaczerwienienie, które bardzo szybko ustępuje. Zwykle należy wstrzymać się od współżycia seksualnego przez okres 2 – 4 tygodni, unikać intensywnego wysiłku fizycznego, nosić obcisłą, dobrze dopasowaną bieliznę i delikatnie masować członek. Nie należy też w tym okresie brać gorących kąpieli i korzystać z sauny.

Efekty zabiegu zwykle utrzymują się od 1 roku do 2 lat. Wiele jednak zależy od aktywności seksualnej mężczyzny, która wpływa na wchłanianie się kwasu hialuronowego. Im jest większa, tym szybciej trzeba będzie zabieg powtórzyć. W niektórych przypadkach nawet już po upływie 3 lub 6 miesięcy. Zabieg można również powtarzać w przypadku, gdyby pacjent chciał jeszcze bardziej powiększyć swojego penisa. Nie ma ku temu przeciwwskazań, choć są pewne granice, co do maksymalnej ilości wstrzykiwanego preparatu.

Lekarz wykonujący operacje

Ewa Czapkowicz

lek. specjalista urolog

Dr Ewa Czapkowicz jest urologiem i zajmuje się diagnostyka i leczeniem chorób układu moczowego. Jako jeden z niewielu lekarzy przyjmuje w CM INTER-MED w Będzinie i Olkuszu

Cena zabiegu

od 3000zł do 4000zł

Telefon

(32) 360 10 30