Czy patrząc na swoje lustrzane odbicie, wyglądasz, jakbyś był ciągle zmęczony i niewyspany? Mogą na to wskazywać między innymi podkrążone oczy. To zjawisko powszechne zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Przyczyny nie muszą być poważne, ale zdarza się, że tego typu objawy wskazują na poważne choroby.
Podkrążone oczy – jakie mogą być przyczyny?
Choć pierwszym, co może przychodzić ci na myśl, gdy widzisz u siebie cienie pod oczami, to zmęczenie, musisz wiedzieć, że są też inne przyczyny. Oto najczęstsze z nich:
Niewyspanie
Niedostateczna ilość i zła jakość snu, mogą sprawiać, że twoja skóra będzie blada i matowa. To zaś przyczyni się do uwidocznienia ciemnych tkanek i naczyń krwionośnych pod skórą.
Wiek
Wraz z wiekiem skóra pod oczami staje się coraz cieńsza, traci kolagen i tłuszcz, które potrzebne są do utrzymania jej elastyczności. Tym samym, bardziej widoczne stają się ciemne naczynka krwionośne w tym miejscu.
Zmęczenie oczu
Rozwój technologiczny również nie pozostaje bez wpływu na twój wygląd. Wielogodzinne spoglądanie w ekran komputera, telewizora, czy smartfona, może prowadzić do zmęczenia oczu. W efekcie tego, może dojść do rozszerzenia naczyń krwionośnych wokół oczu. Jeśli robisz to codziennie, nie dziw się, że tak właśnie się dzieje.
Alergie
To kolejny możliwy powód twoich podkrążonych oczu. Objawy, które są odpowiedzią na działanie alergenu, mogą przybrać postać swędzenia, zaczerwienienia, opuchlizny oczu oraz rozszerzenia naczyń krwionośnych, tym samym powodując ich większą widoczność pod skórą.
Odwodnienie
Braki wody w organizmie mogą się objawiać na wiele sposobów. Jednym z nich jest matowa skóra pod oczami, a same oczy wyglądają w takiej sytuacji na zapadnięte. Nie bez znaczenia jest w tym przypadku bliskość skóry pod okiem w stosunku do kości, która pod nią leży.
Słońce
Choć samo w sobie korzystnie wpływa na twój organizm, to nadmierna ekspozycja na jego promienie, może spowodować ciemnienie pigmentacji skóry wokół oczu. Większa niż zwykle ilość melaniny w skórze, może sprawiać, że miejsce pod oczami wydaje się brązowe, niebieskie lub szare.
Genetyka
Jeśli masz podkrążone oczy, zwróć uwagę, czy z tym samym problemem nie zmagają się inni członkowie twojej rodziny. W takim przypadku, przyczyną mogą być uwarunkowania genetyczne.
Palenie papierosów
Nałóg palenia jest przyczyną wielu schorzeń i zmian w organizmie. Dym papierosowy i zawarte z nim trujące substancje, wpływają też na twoją skórę, która jest przez to poszarzała i wygląda na zmęczoną. Papierosy powodują też poszerzenie naczyń krwionośnych i przyspieszają pojawienie się zmarszczek, w tym również tych w okolicy oczu.
Dermapen – skuteczny sposób na podkrążone oczy
Być może słyszałeś o mezoterapii igłowej, która jest jednym z zabiegów medycyny estetycznej. Dermapen to alternatywa dla niego i dla zabiegów z użyciem rollerów. Z pomocą wibrujących igieł, w sposób bardzo precyzyjny i efektywny, do skóry podawane są substancje czynne. Niewielki rozmiar urządzenia pozwala na użycie go w trudno dostępnych miejscach. Poza tym, automatyczna funkcja nakłuwania pomaga zminimalizować dyskomfort i ból pacjenta oraz minimalizuje ryzyko powikłań, co nie jest bez znaczenia.
Dermapen doskonale radzi sobie między innymi ze skórą pod oczami. Przyjrzyj się dokładnie okolicy swoich oczu, a jeśli skóra w tym miejscu jest
- pomarszczona,
- zasiniona,
- dająca efekt cienia,
- przesuszona i poszarzała,
- ma postać worków,
umów się na zabieg.
W jego trakcie, urządzenie stymuluje produkcję kolagenu i kolastyny oraz pobudza zdolność skóry do naturalnej regeneracji. Poprawia się dzięki temu jej gęstość i elastyczność.
Poza tym, co bardzo ważne, gdy chodzi o zmniejszenie cieni pod oczami, aplikacja substancji aktywnym z pomocą dermapenu sprawia, że skóra w tym miejscu jest wyraźnie ujędrniona i głęboko nawilżona. Zmniejsza się ilość zmarszczek i przywrócony zostaje jej koloryt, dzięki czemu twoja twarz wygląda na wypoczętą i młodszą.