Brodawki na skórze? - oto łatwy sposób na ich usunięcie | INTER-MED

Brodawki na skórze? Oto łatwy sposób na ich usunięcie.

Kurzajka na dłoni - Laser frakcyjny - skuteczny sposób na brodawkisuwanie brodawek i innych zmian skórnych

Mogą pojawić się w równych miejscach. Zwykle, spotykane są na dłoniach, przy paznokciach, na podeszwach stóp i większych obszarach ciała. Nie wyglądają zbyt estetycznie. Wręcz przeciwnie, dlatego osoby, u których się pojawiły, na różne sposoby, próbują się ich pozbyć. Jak zrobić to szybko i zarazem skutecznie? Jaskółcze ziele, czy może kwas salicylowy. A może laser frakcyjny?

Czym są brodawki?

Brodawki wirusowe, zwane kurzajkami, to zgrubienia o okrągłym lub podłużnym kształcie.
Za ich pojawienie się, odpowiada wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). Ponieważ sam wirus jest zaraźliwy, brodawki zwykle przenoszone są na inne osoby zarówno przez kontakt bezpośredni, jaki z przedmiotem, który z brodawką miał styczność. Ryzyko zakażenia jest jeszcze większe, gdy doszło do uszkodzenia skóry.

Jak usunąć brodawki?

Brodawki to problem, z którym ludzie zmagają się od lat. Gdy medycyna, nie była jeszcze rozwinięta tak, jak obecnie, nasze prababcie stosowały główne domowe sposoby, w walce z kurzajkami. Najczęściej używały do tego jaskółczego ziela, mniszka lekarskiego, czy też czosnku. Dziś dostępnych jest dużo więcej metod, które warto wziąć pod uwagę, gdy zostałeś zarażony wirusem HPV i na twoje skórze pojawiły się nieestetyczne zgrubienia.

Elektrokoagulacja

To metoda, która polega na koagulacji białka z pomocą łuku elektrycznego. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W miejscu wypalenia brodawki, może pojawić się delikatne krwawienie i lekki obrzęk. Czas gojenia trwa od jednego do trzech tygodni. Czasem po zabiegu, pozostaje niewielka blizna lub przebarwienie.

Kwas salicylowy

To jeden z domowych sposób na uwolnienie się od zewnętrznych objawów zarażenia się wirusem brodawczaka ludzkiego. Niezależnie od sposobu jego stosowania, wcześniej należy na kilkanaście minut namoczyć brodawkę w ciepłej wodzie. Spowoduje to jej zmiękczenie, dzięki czemu, efekt działania roztworu będzie lepszy.
Kwas salicylowy może być stosowane w formie

 • roztworu kwasu salicylowego,
 • 60% maści salicylowej,
 • płatków nasączonych kwasem salicylowym.

Łyżeczkowanie brodawek

Jest to popularny i często stosowany zabieg usuwania brodawek zwykłych i brodawek stóp. Niestety, istnieje ryzyko, że po wykonaniu zabiegu, zmiana odrośnie i trzeba będzie go powtarzać

Laser frakcyjny

To najskuteczniejszy sposób usuwania brodawek. Excel V to laser do zabiegów dermatologicznych i należy do najnowocześniejszych laserów naczyniowych. W przypadku mniejszych zmian, jego stosowanie nie wymaga znieczulenia. Dodatkowo, laser posiada głowicę zabiegową z systemem chłodzącym, który łagodzi skórę zarówno przed, w trakcie jak i po każdym impulsie. Zabieg nie powoduje skutków ubocznych i nie wymaga okresu rekonwalescencji.
W celu utrwalenia efektów działania lasera, zwykle zalecane jest wykonanie kilku serii powtórzeń, co kilka tygodni.

Odwołaj wizytę

  [recaptcha]

  Szanowni Państwo !

  W związku z sytuacją epidemiczną dotyczącą Koronawirusa SARS –COV-2 przekazujemy najbardziej istotne informacje i procedury postępowania obowiązujące w Centrum Medycznym INTER-MED

  Wykaz potrzebnych numerów telefonu :

  • 795 513 569 najbliższa stacja sanitarno-epidemiologiczna - Dąbrowa Górnicza ul. Dąbrowskiego 9 A,
  • 32 346 36 19, 797 189 603, 508 274 623 najbliższy oddział zakaźny - Chorzów 41-500  ul. Zjednoczenia 10.
  • 22 250 01 15 całodobowa infolinia w sprawie kwarantanny i zdrowia
  • 800 190 590 całodobowa infolinia NFZ  www.gov.pl/koronawirus
  • 32 351 23 00 stały 24 godzinny dyżur Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach

  ZAPISY DO LEKARZA RODZINNEGO I PORADNI SPECJALISTYCZNYCH

  Placówka zapewnia codzienną Podstawową Opiekę Zdrowotną w formie TELEPORAD w godzinach 8:00 - 18:00.

  • Lekarz dyżurujący samodzielnie wykonuje połączenia wychodzące do pacjentów umówionych na dany dzień i godzinę.
  • Zwolnienia lekarskie, e-recepty oraz e-skierowania są wystawiane drogą elektroniczną lub przy pomocy Internetowego Konta Pacjenta (zachęcamy do jego założenia https://www.pacjent.gov.pl/)
  • Zapisy do poradni specjalistycznych i punktu pobrań odbywają się telefonicznie pod numerem telefonu 32 3601030 od godz. 8:00 do 19:30.

  Posiadamy kilka linii telefonicznych umożliwiających szybsze połączenie z Placówką.

  PUNKT POBRAŃ

  Punkt pobrań został ograniczony. Materiał jest pobierany w godzinach 8:00 - 10:00

  Obowiązują zapisy. Realizujemy badania tylko i wyłącznie na podstawie skierowań wystawionych przez lekarzy pracujących w INTER-MED.

  Badania prywatne bez skierowania są wstrzymane do odwołania.

  WEJŚCIE DO PRZYCHODNI

  Wejście do budynku Centrum Medycznego odbywa się głównymi drzwiami.

  1. W wyznaczonym miejscu czekacie Państwo na przyjście pracownika placówki. Wówczas mierzymy temperaturę.
  2. Następnie prosimy o podejście do rejestracji celem dopełnienia pozostałych formalności oraz dezynfekcję rąk.
  3. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa.
  4. Osoby odbywające wizyty lekarskie lub umówione na zabieg operacyjny proszone są o wypełnienie Ankiety Wstępnej Kwalifikacji Osobistej.

  W trosce o bezpieczeństwo Naszych Pacjentów, placówka jest wyposażona w ogólnodostępne środki dezynfekujące do rąk oraz sprzętów.

  OSOBY TOWARZYSZĄCE

  Prosimy o nie przychodzenie do Poradni z osobami towarzyszącymi (wyjątkiem są sytuacje dotyczące pacjentów niepełnoletnich oraz osób potrzebujących pomocy)

  Odwiedziny pacjentów na oddziale Szpitalnym są zabronione.