Brodawki na skórze? - oto łatwy sposób na ich usunięcie - INTER-MED

Brodawki na skórze? Oto łatwy sposób na ich usunięcie.

Kurzajka na dłoni - Laser frakcyjny - skuteczny sposób na brodawkisuwanie brodawek i innych zmian skórnych

Mogą pojawić się w równych miejscach. Zwykle, spotykane są na dłoniach, przy paznokciach, na podeszwach stóp i większych obszarach ciała. Nie wyglądają zbyt estetycznie. Wręcz przeciwnie, dlatego osoby, u których się pojawiły, na różne sposoby, próbują się ich pozbyć. Jak zrobić to szybko i zarazem skutecznie? Jaskółcze ziele, czy może kwas salicylowy. A może laser frakcyjny?

Czym są brodawki?

Brodawki wirusowe, zwane kurzajkami, to zgrubienia o okrągłym lub podłużnym kształcie.
Za ich pojawienie się, odpowiada wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). Ponieważ sam wirus jest zaraźliwy, brodawki zwykle przenoszone są na inne osoby zarówno przez kontakt bezpośredni, jaki z przedmiotem, który z brodawką miał styczność. Ryzyko zakażenia jest jeszcze większe, gdy doszło do uszkodzenia skóry.

Jak usunąć brodawki?

Brodawki to problem, z którym ludzie zmagają się od lat. Gdy medycyna, nie była jeszcze rozwinięta tak, jak obecnie, nasze prababcie stosowały główne domowe sposoby, w walce z kurzajkami. Najczęściej używały do tego jaskółczego ziela, mniszka lekarskiego, czy też czosnku. Dziś dostępnych jest dużo więcej metod, które warto wziąć pod uwagę, gdy zostałeś zarażony wirusem HPV i na twoje skórze pojawiły się nieestetyczne zgrubienia.

Elektrokoagulacja

To metoda, która polega na koagulacji białka z pomocą łuku elektrycznego. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W miejscu wypalenia brodawki, może pojawić się delikatne krwawienie i lekki obrzęk. Czas gojenia trwa od jednego do trzech tygodni. Czasem po zabiegu, pozostaje niewielka blizna lub przebarwienie.

Kwas salicylowy

To jeden z domowych sposób na uwolnienie się od zewnętrznych objawów zarażenia się wirusem brodawczaka ludzkiego. Niezależnie od sposobu jego stosowania, wcześniej należy na kilkanaście minut namoczyć brodawkę w ciepłej wodzie. Spowoduje to jej zmiękczenie, dzięki czemu, efekt działania roztworu będzie lepszy.
Kwas salicylowy może być stosowane w formie

  • roztworu kwasu salicylowego,
  • 60% maści salicylowej,
  • płatków nasączonych kwasem salicylowym.

Łyżeczkowanie brodawek

Jest to popularny i często stosowany zabieg usuwania brodawek zwykłych i brodawek stóp. Niestety, istnieje ryzyko, że po wykonaniu zabiegu, zmiana odrośnie i trzeba będzie go powtarzać

Laser frakcyjny

To najskuteczniejszy sposób usuwania brodawek. Excel V to laser do zabiegów dermatologicznych i należy do najnowocześniejszych laserów naczyniowych. W przypadku mniejszych zmian, jego stosowanie nie wymaga znieczulenia. Dodatkowo, laser posiada głowicę zabiegową z systemem chłodzącym, który łagodzi skórę zarówno przed, w trakcie jak i po każdym impulsie. Zabieg nie powoduje skutków ubocznych i nie wymaga okresu rekonwalescencji.
W celu utrwalenia efektów działania lasera, zwykle zalecane jest wykonanie kilku serii powtórzeń, co kilka tygodni.

Laser EXCEL V Cutera

Usuwanie zmian skórnych