Plastyka piersi - co z aktywnością fizyczną po zabiegu | INTER-MED

Aktywność fizyczna po operacji biustu

Kobieta biega, pije wodę - Plastyka piersi - co z aktywnością fizyczną po zabiegu

Plastyka piersi i duża aktywność fizyczna, nie muszą się wzajemnie wykluczać. Ważne, by przez pewien czas po zabiegu, powoli i stopniowo wracać do ćwiczeń, a wszytko to, robić po konsultacji z lekarzem. Dlatego poniższe informacje, traktuj jako sugestię, a nie jako plan treningowy.

Czas goi rany – czyli cierpliwość przede wszystkim

Ta maksyma, sprawdza się również w przypadku plastyki piersi. Podobnie, jak ma to miejsce po przebyciu innych zabiegów, tak i tu, ciało potrzebuje czasu, by w pełni się zregenerować.
Niezależnie od tego, ile ćwiczyłaś przed zabiegiem, teraz musisz zachowywać się tak, jakbyś dopiero zaczynała swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Na dobry początek spacer i to już wkrótce po powrocie do domu. Nie forsowny, ale spokojny, po mieszkaniu, co drugą godzinę. Ma on pozytywny wpływ na krążenie i zapobiega powstaniu skrzepów.

Plastyka piersi – co i kiedy mogę ćwiczyć po zabiegu

Gdy codzienne spacery wejdą ci w krew, po około dwóch tygodniach, możesz zacząć lekkie ćwiczenia cardio. Również tu, nie forsuj się, ale wybierz wychodzenie pod górę, czy chodzenie po bieżni. Mniej więcej miesiąc od zabiegu, możesz wznowić większość ćwiczeń, poza tymi ciężkimi. Pamiętaj, by podczas ćwiczeń używać dobrego stanika podtrzymującego. W przypadku operacji biustu, w której implant został umieszczony pod mięśniem, lekarze nie zalecają wykonywania forsownych ćwiczeń, typu pompki. Mogą one bowiem, spowodować z upływem czasu, przemieszczenie się implantu.

Przede wszystkim zaś, od samego początku, wszelką aktywność konsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym, który zgodzi się na nią tylko wtedy, gdy będzie to dobre dla twojego zdrowia.

Dieta, ćwiczenia fizyczne i liczenie kalorii - Plastyka piersi - co z aktywnością fizyczną po zabiegu

Jak zadbać o figurę po operacji piersi

Plastyka piersi nie wymaga radykalnych zmian w sposobie życia, ale też nie można lekceważyć okresu rekonwalescencji. Co jednak zrobić, by w tym czasie nie przybrać na wadze?
Nawet, jeśli jesteś fanką słodyczy, z pewnością uda ci się wytrzymać bez nich przez miesiąc lub dwa. Zamiast nich, wybieraj przekąski, które zawierają dużo błonnika i na dłużej sycą. Ważne również, byś jadła więcej, ale mniejszych posiłków i to o w miarę regularnych porach. I nie podjadaj między nimi. Zadbaj też o nawadnianie organizmu. Pamiętaj również, by nie jeść przed samym snem – ostatni posiłek powinnaś spożyć nie później, niż 2-3 godziny wcześniej.

Odwołaj wizytę

[recaptcha]

Szanowni Państwo !

W związku z sytuacją epidemiczną dotyczącą Koronawirusa SARS –COV-2 przekazujemy najbardziej istotne informacje i procedury postępowania obowiązujące w Centrum Medycznym INTER-MED

Wykaz potrzebnych numerów telefonu :

 • 795 513 569 najbliższa stacja sanitarno-epidemiologiczna - Dąbrowa Górnicza ul. Dąbrowskiego 9 A,
 • 32 346 36 19, 797 189 603, 508 274 623 najbliższy oddział zakaźny - Chorzów 41-500  ul. Zjednoczenia 10.
 • 22 250 01 15 całodobowa infolinia w sprawie kwarantanny i zdrowia
 • 800 190 590 całodobowa infolinia NFZ  www.gov.pl/koronawirus
 • 32 351 23 00 stały 24 godzinny dyżur Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach

ZAPISY DO LEKARZA RODZINNEGO I PORADNI SPECJALISTYCZNYCH

Placówka zapewnia codzienną Podstawową Opiekę Zdrowotną w formie TELEPORAD w godzinach 8:00 - 18:00.

 • Lekarz dyżurujący samodzielnie wykonuje połączenia wychodzące do pacjentów umówionych na dany dzień i godzinę.
 • Zwolnienia lekarskie, e-recepty oraz e-skierowania są wystawiane drogą elektroniczną lub przy pomocy Internetowego Konta Pacjenta (zachęcamy do jego założenia https://www.pacjent.gov.pl/)
 • Zapisy do poradni specjalistycznych i punktu pobrań odbywają się telefonicznie pod numerem telefonu 32 3601030 od godz. 8:00 do 19:30.

Posiadamy kilka linii telefonicznych umożliwiających szybsze połączenie z Placówką.

PUNKT POBRAŃ

Punkt pobrań został ograniczony. Materiał jest pobierany w godzinach 8:00 - 10:00

Obowiązują zapisy. Realizujemy badania tylko i wyłącznie na podstawie skierowań wystawionych przez lekarzy pracujących w INTER-MED.

Badania prywatne bez skierowania są wstrzymane do odwołania.

WEJŚCIE DO PRZYCHODNI

Wejście do budynku Centrum Medycznego odbywa się głównymi drzwiami.

 1. W wyznaczonym miejscu czekacie Państwo na przyjście pracownika placówki. Wówczas mierzymy temperaturę.
 2. Następnie prosimy o podejście do rejestracji celem dopełnienia pozostałych formalności oraz dezynfekcję rąk.
 3. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa.
 4. Osoby odbywające wizyty lekarskie lub umówione na zabieg operacyjny proszone są o wypełnienie Ankiety Wstępnej Kwalifikacji Osobistej.

W trosce o bezpieczeństwo Naszych Pacjentów, placówka jest wyposażona w ogólnodostępne środki dezynfekujące do rąk oraz sprzętów.

OSOBY TOWARZYSZĄCE

Prosimy o nie przychodzenie do Poradni z osobami towarzyszącymi (wyjątkiem są sytuacje dotyczące pacjentów niepełnoletnich oraz osób potrzebujących pomocy)

Odwiedziny pacjentów na oddziale Szpitalnym są zabronione.