Domowe sposoby na ból ucha - czy nadal skuteczne? | INTER-MED

Domowe sposoby na ból ucha

Kobieta trzyma się za ucho - Domowe sposoby na ból ucha

Domowe sposoby na ból ucha, niejeden raz przychodziły z pomocą naszym prababciom i wciąż z powodzeniem są stosowane. Należy pamiętać, że dawniej ludzie nie mieli dostępu do takich leków, jak dziś. Pierwszy antybiotyk wynaleziony został dopiero początkiem XX wieku, a ból ucha, nie był obcy ludziom, żyjącym wiele lat temu. Mimo to, proste sposoby, oparte na bogactwie leczniczych właściwości przypraw, ziół i warzyw, przekazywane z pokolenia na pokolenie, również dziś przychodzą z pomocą każdemu, kto ma problemy ze zdrowiem.

Domowe sposoby na ból ucha

Ucho to bardzo ważny organ w ciele człowieka, dlatego powinieneś odpowiednio zadbać o jego zdrowie. Oczywiście, najlepsza jest profilaktyka, ale jeśli zdarzy się, że cię przewieje, zapomnisz ubrać czapkę, albo wziąć szal, domowe sposoby na ból ucha, z pewnością się przydadzą.

Cebula i czosnek – naturalny antybiotyk

Zarówno cebula, jak i czosnek, posiadają silne właściwości antybakteryjne, dlatego nie bez powodu, uznawane są za naturalny antybiotyk.
Gdy boli cię ucho, rozgnieć kilka ząbków czosnku i wyciśnij sok, po czym kilka jego kropli, wprowadź do ucha.
Cebulę, zamiast zgniatać, zetrzyj na tarce i również wyciśnij sok. Następnie lekko go podgrzej i zapuść 2-3 krople do ucha. Zawarte w nim związki lotne, to bardzo dobra broń przeciw infekcjom i bakteriom.

Uśmierzające ból ciepło

W złagodzeniu bólu ucha, może pomóc przyłożenie w jego okolice, czegoś ciepłego. Możesz użyć do tego butelki z mocno ciepłą wodą, ale dużo lepszym rozwiązanie, będzie termofor w tak zwanym sweterku, który chroni skórę przez poparzeniem. Połóż termofor na bolącym uchu, najlepiej przed snem i przykryj dodatkowo kocem. Dobrze by było, gdyby udało ci się przespać część nocy z takim okładem, co pozytywnie wpłynie na złagodzenie bólu.

Zioła i przyprawy

Jako środek przeciwzapalny, przeciwbólowy i przeciwwirusowy, dobrze sprawdza się imbir, który jest cennym źródłem olejków eterycznych i żywic. By pomógł w bólu ucha, zetrzyj go, zmieszaj z oliwą z oliwek i kilka kropli wprowadź do ucha.
Liście mięty zarówno w całości, jak i wyciśnięty z nich sok, to również dobry, domowy sposób na ból ucha. Olejek tego zioła, dzięki zawartym w nim grupom fenolowym, posiada działanie przeciwzapalne. Podobne właściwości, wykazuje olejek z bazylii.

Gdy domowe sposoby na ból ucha nie wystarczą

Nie zawsze skuteczne okażą się domowe sposoby. Jeśli więc ból ucha, utrzymuje się od kilku dni i nie widać znacznej poprawy, jak najszybciej umów się na wizytę do lekarza. Być może, doszło do zapalenia ucha środkowego i nie obędzie się bez kuracji antybiotykowej.

Odwołaj wizytę

[recaptcha]