Medycyna estetyczna - czy robisz to dla pewno dla siebie? - Inter Med

Zabiegi medycyny estetycznej, czy robisz to na pewno dla siebie?

Powiększanie ust - Medycyna estetyczna - czy robisz to dla pewno dla siebie

Nowy rok, nowa ja. Takie hasła, spotkać można często w mediach społecznościowych, co świadczy o tym, że to czas noworocznych postanowień. Również tych, dotyczących zmiany swojego wyglądu.

Pewność siebie – z czego tak naprawdę wynika

Medycyna estetyczna pomaga poprawić wygląd, a ten, bardzo mocno wpływa na pewność siebie. Przynajmniej u większości ludzi. Jeśli u ciebie również, być może zastanawiasz się nad skorzystaniem z wybranego zabiegu, by lepiej poczuć się w swojej skórze.

Zanim jednak podejmiesz decyzję, zastanów się, czy rzeczywiście sam wygląd, pomoże ci w poprawie samopoczucia, staniu się bardziej przebojową i pewną siebie osobą, czy nawiązaniu lepszych relacji z innymi. Być może, znasz w swoim otoczeniu osoby, które w subiektywnej ocenie znajomych, nie należą do najpiękniejszych. A mimo to, emanują pewnością siebie, nie mają problemów z nawiązywaniem znajomości i ich utrzymaniem, a przede wszystkim, mają w sobie coś, co sprawia, że chce się przebywać w ich towarzystwie. I nie jest to wcale wygląd. To świadomość tego, kim są i akceptacja swoich słabych oraz mocnych stron.

Lifting twarzy – sposób na cofnięcie zegara

Bycie pewnym siebie, czy też brak tej pewności, nie musi wcale być głównym powodem korzystania, bądź rezygnacji z zabiegów medycyny estetycznej. Różnica w obu przypadkach polega na celu, w jakim te zabiegi są wykonywane. Lifting twarzy, to zabieg polecany osobom z obniżonym napięciem skóry twarzy, zanikiem konturów twarzy, opadającym owalem lub też opadającymi fałdami skóry. Tego typu zmiany w wyglądzie, to naturalny efekt starzenia się i każdy z nas mu podlega. Jednak dzięki chirurgii plastycznej, można nieco cofnąć czas, przynajmniej gdy chodzi o wygląd. Czy doda on jednocześnie pewności siebie osobie, które z niego skorzysta? Być może, ale dużo lepiej poczuje się ta, która już tę pewność w sobie posiada. Podda się zabiegowi liftingu twarzy, ponieważ dba o siebie i chce jak najdłużej cieszyć się swoim młodym wyglądem, co często świadczy o tym, że wciąż czuje się młodo.

Powiększenie ust – dla siebie, czy dla innych

Gdy chodzi o zabieg powiększenia ust, podobnie jak przy liftingu twarzy, intencje mogą być różne. Bywa że zamiast dodać pewności siebie, jeszcze bardziej ją obniżą. Nigdy nie wiadomo, jak na twój nowy wygląd, zareaguje bliższe i dalsze otoczenie. Musisz wziąć to pod uwagę, że jeśli przeważać będą uwagi krytyczne, możesz poczuć się jeszcze gorzej, niż przed zabiegiem.

Bardzo ważne jest w takiej sytuacji, odpowiedzenie sobie na pytania, dlaczego i dla kogo to robisz oraz po co. Im głębiej się nad tym zastanowisz, tym lepszą decyzję podejmiesz. A gdy zdecydujesz się na konkretny zabieg, który oferuje medycyna estetyczna, będziesz mieć dużo większe szanse na jeszcze lepsze samopoczucie, niezależne od opinii otoczenia. Stanie się tak, gdy zrobisz to dla siebie i z myślą o sobie.

Odwołaj wizytę

[recaptcha]

Szanowni Państwo !

W związku z sytuacją epidemiczną dotyczącą Koronawirusa SARS –COV-2 przekazujemy najbardziej istotne informacje i procedury postępowania obowiązujące w Centrum Medycznym INTER-MED

Wykaz potrzebnych numerów telefonu :

 • 795 513 569 najbliższa stacja sanitarno-epidemiologiczna - Dąbrowa Górnicza ul. Dąbrowskiego 9 A,
 • 32 346 36 19, 797 189 603, 508 274 623 najbliższy oddział zakaźny - Chorzów 41-500  ul. Zjednoczenia 10.
 • 22 250 01 15 całodobowa infolinia w sprawie kwarantanny i zdrowia
 • 800 190 590 całodobowa infolinia NFZ  www.gov.pl/koronawirus
 • 32 351 23 00 stały 24 godzinny dyżur Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach

ZAPISY DO LEKARZA RODZINNEGO I PORADNI SPECJALISTYCZNYCH

Placówka zapewnia codzienną Podstawową Opiekę Zdrowotną w formie TELEPORAD w godzinach 8:00 - 18:00.

 • Lekarz dyżurujący samodzielnie wykonuje połączenia wychodzące do pacjentów umówionych na dany dzień i godzinę.
 • Zwolnienia lekarskie, e-recepty oraz e-skierowania są wystawiane drogą elektroniczną lub przy pomocy Internetowego Konta Pacjenta (zachęcamy do jego założenia https://www.pacjent.gov.pl/)
 • Zapisy do poradni specjalistycznych i punktu pobrań odbywają się telefonicznie pod numerem telefonu 32 3601030 od godz. 8:00 do 19:30.

Posiadamy kilka linii telefonicznych umożliwiających szybsze połączenie z Placówką.

PUNKT POBRAŃ

Punkt pobrań został ograniczony. Materiał jest pobierany w godzinach 8:00 - 10:00

Obowiązują zapisy. Realizujemy badania tylko i wyłącznie na podstawie skierowań wystawionych przez lekarzy pracujących w INTER-MED.

Badania prywatne bez skierowania są wstrzymane do odwołania.

WEJŚCIE DO PRZYCHODNI

Wejście do budynku Centrum Medycznego odbywa się głównymi drzwiami.

 1. W wyznaczonym miejscu czekacie Państwo na przyjście pracownika placówki. Wówczas mierzymy temperaturę.
 2. Następnie prosimy o podejście do rejestracji celem dopełnienia pozostałych formalności oraz dezynfekcję rąk.
 3. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa.
 4. Osoby odbywające wizyty lekarskie lub umówione na zabieg operacyjny proszone są o wypełnienie Ankiety Wstępnej Kwalifikacji Osobistej.

W trosce o bezpieczeństwo Naszych Pacjentów, placówka jest wyposażona w ogólnodostępne środki dezynfekujące do rąk oraz sprzętów.

OSOBY TOWARZYSZĄCE

Prosimy o nie przychodzenie do Poradni z osobami towarzyszącymi (wyjątkiem są sytuacje dotyczące pacjentów niepełnoletnich oraz osób potrzebujących pomocy)

Odwiedziny pacjentów na oddziale Szpitalnym są zabronione.