Laser frakcyjny, czy zmiana nawyków żywieniowych - co lepsze dla skóry

Zmiana nawyków żywieniowych może uchronić Cię przed poważnymi schorzeniami

Twarz kobiety. Laser frakcyjny, czy zmiana nawyków żywieniowych - co lepsze dla skóry

Laser frakcyjny, czy zdrowa dieta? Jedna i druga opcja, warta jest uwagi i zastosowania. Możesz więc połączyć obie, by pod każdym względem, zadbać o swoją skórę. Od czego zacząć?

Twarz prawdę ci powie

Patrząc na swoją twarz w lustrzanym odbiciu, często nie zwracasz uwagi na to, co naprawdę ważne, a co może wiele powiedzieć o stanie zdrowia twojej skóry. Zmiany na skórze, wskazują między inny na to, które składniki codziennej diety ci szkodzą, a jakich w niej brakuje. Wszystko przez to, że zarówno jedzenie, jak i picie, ma duży wpływ na cerę. Zmiany skórne, zmarszczki czy niedoskonałości, to dla specjalisty mapa, z której jest w stanie wyczytać, co jest ich źródłem i jakie zmiany wystarczy wprowadzić, by w sposób zauważalny, poprawić wygląd skóry.

Zdrowa dieta może być smaczna

Słowo „dieta” wielu kojarzy się z restrykcjami, wyrzeczeniami i talerzem pełnym nie do końca smacznych potraw. A jest wręcz przeciwnie. Ogromna różnorodność produktów spożywczych, w tym warzyw i owoców, daje nieograniczone możliwości w komponowaniu codziennych posiłków. Poza tym, jak w wielu innych dziedzinach, tak i tu, ważny jest umiar. Nadmiar po prostu często szkodzi. Również twojej skórze. Jeśli twoja twarz jest poszarzała, czoło pełne zmarszczek, oczy podkrążone, a na skórze co chwilę pojawiają się wypryski, to sprawdź, czy nie za dużo cukru pod różnymi postaciami, spożywasz każdego dnia. Również nietolerancja glutenu, może wpłynąć na wygląd skóry twarzy. Objawić się może w postaci ciemnych plam barwnikowych, obrzękniętych, czerwonych policzków lub plamek wokół podbródka.

Laser frakcyjny – pomoc i wsparcie dla skóry

Jeśli skóra jest wyraźne odwodniona, pomarszczona i wskazuje na ubogą ilość kolagenu, rozważ skorzystanie z laseroterapii. Idealny do tego jest laser frakcyjny, który pobudza naturalne procesy odbudowy skóry. Emitując energię świetlną, doprowadza do powstania mikrourazów w skórze, które są wystarczających powodem dla organizmu, by rozpocząć procesy regeneracyjne. To zaś, oznacza między innymi tworzenie nowych włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za elastyczność twojej skóry. Seria zabiegów laserowych rozjaśni ją, napnie i zagęści. Zredukuje rozszerzone pory, zlikwiduje zmarszczki w okolicy oczu i ust oraz usunie pęknięte naczyńka.

Wynika z tego, że trudno dziś źle wyglądać. Mając do dyspozycji zbilansowaną dietę, dbając o odpowiednie nawilżenie i unikając nadmiernego spożywania alkoholu, możesz w znaczący sposób, poprawić stan twojej skóry. Gdyby okazało się, że chcesz uzyskać jeszcze lepszy efekt i to w krótszym czasie, z pomocą przyjdzie zabieg dermatologiczny z użyciem lasera frakcyjnego. Wszystko po to, by jak najlepiej zatroszczyć się o swoje ciało, co na pewno pozytywnie wpłynie również na twoje samopoczucie.

Odwołaj wizytę

[recaptcha]

Szanowni Państwo !

W związku z sytuacją epidemiczną dotyczącą Koronawirusa SARS –COV-2 przekazujemy najbardziej istotne informacje i procedury postępowania obowiązujące w Centrum Medycznym INTER-MED

Wykaz potrzebnych numerów telefonu :

 • 795 513 569 najbliższa stacja sanitarno-epidemiologiczna - Dąbrowa Górnicza ul. Dąbrowskiego 9 A,
 • 32 346 36 19, 797 189 603, 508 274 623 najbliższy oddział zakaźny - Chorzów 41-500  ul. Zjednoczenia 10.
 • 22 250 01 15 całodobowa infolinia w sprawie kwarantanny i zdrowia
 • 800 190 590 całodobowa infolinia NFZ  www.gov.pl/koronawirus
 • 32 351 23 00 stały 24 godzinny dyżur Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach

ZAPISY DO LEKARZA RODZINNEGO I PORADNI SPECJALISTYCZNYCH

Placówka zapewnia codzienną Podstawową Opiekę Zdrowotną w formie TELEPORAD w godzinach 8:00 - 18:00.

 • Lekarz dyżurujący samodzielnie wykonuje połączenia wychodzące do pacjentów umówionych na dany dzień i godzinę.
 • Zwolnienia lekarskie, e-recepty oraz e-skierowania są wystawiane drogą elektroniczną lub przy pomocy Internetowego Konta Pacjenta (zachęcamy do jego założenia https://www.pacjent.gov.pl/)
 • Zapisy do poradni specjalistycznych i punktu pobrań odbywają się telefonicznie pod numerem telefonu 32 3601030 od godz. 8:00 do 19:30.

Posiadamy kilka linii telefonicznych umożliwiających szybsze połączenie z Placówką.

PUNKT POBRAŃ

Punkt pobrań został ograniczony. Materiał jest pobierany w godzinach 8:00 - 10:00

Obowiązują zapisy. Realizujemy badania tylko i wyłącznie na podstawie skierowań wystawionych przez lekarzy pracujących w INTER-MED.

Badania prywatne bez skierowania są wstrzymane do odwołania.

WEJŚCIE DO PRZYCHODNI

Wejście do budynku Centrum Medycznego odbywa się głównymi drzwiami.

 1. W wyznaczonym miejscu czekacie Państwo na przyjście pracownika placówki. Wówczas mierzymy temperaturę.
 2. Następnie prosimy o podejście do rejestracji celem dopełnienia pozostałych formalności oraz dezynfekcję rąk.
 3. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa.
 4. Osoby odbywające wizyty lekarskie lub umówione na zabieg operacyjny proszone są o wypełnienie Ankiety Wstępnej Kwalifikacji Osobistej.

W trosce o bezpieczeństwo Naszych Pacjentów, placówka jest wyposażona w ogólnodostępne środki dezynfekujące do rąk oraz sprzętów.

OSOBY TOWARZYSZĄCE

Prosimy o nie przychodzenie do Poradni z osobami towarzyszącymi (wyjątkiem są sytuacje dotyczące pacjentów niepełnoletnich oraz osób potrzebujących pomocy)

Odwiedziny pacjentów na oddziale Szpitalnym są zabronione.