Postanowienia noworoczne. Czy nadal ktoś je robi? | INTER-MED

Postanowienia noworoczne. Czy nadal ktoś je robi?

Kobieta ćwiczy na siłowni - Postanowienia noworoczne. Czy nadal ktoś je robi

Postanowienia noworoczne. Czy jest ktoś, kto choć raz ich nie podejmował? A ilu udało się dotrwać do końca i osiągnąć zamierzony cel? Według statystyk, niewielu, bo tylko niespełna 8%. Co zrobić by to zmienić? Jak skutecznie zrealizować postanowienia noworoczne?

Zdrowie

Życzenia zdrowia, które otrzymujesz podczas świątecznych spotkań w rodzinnym gronie, mogą dać ci do myślenia. Jak każdy, tak i ty, zapewne doceniasz je szczególnie wtedy, gdy zaczyna go brakować. Oto kilka pomysłów, jak temu zapobiec.

Zainwestuj w odpoczynek

Coraz głośniej ostatnimi czasy, mówi się na temat dobroczynnego wpływu snu. Może to właśnie w tym temacie, dobrze będzie podjąć postanowienie noworoczne i nie tylko przesypiać 8 godzin, ale też chodzić spać przed dwudziestą trzecią?

Profilaktyka – badania – przeglądy

Postanowienia noworoczne, nie muszą zajmować twojej uwagi każdego dnia. Tak jest w przypadku badań i profilaktyki. Co ty na to, by w nowym roku, zrobić badania kardiologiczne i dwa razy w roku przegląd stanu zdrowia jamy ustnej u dentysty? Wydaje się proste i masz duże szanse, by to postanowienie zrealizować w 100%.

Wygląd

Kobieta mierzy się w talii - postanowienia noworoczneGdy patrzysz na odbicie w lustrze, szczególnie pod koniec roku, kiedy masz za sobą delektowanie się świątecznymi potrawami, może ci przyjść do głowy pomysł, by zrzucić wreszcie, parę zbędnych kilogramów. W końcu, ani się z nimi dobrze nie czujesz, ani nie wyglądasz tak, jak ci, których sylwetki podziwiasz. Nowy rok to dobry moment, by coś w tej kwestii postanowić.

Zdrowa dieta

Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnej diety, przyjrzyj się swojemu dotychczasowemu menu. Sprawdź, po czym czujesz się źle, ociężale i co ograbia cię z energii, zamiast jej dodawać. Być może, wystarczy zamienić parę składników i zrezygnować z jednego, czy dwóch tuczących dań, by osiągnąć zamierzony efekt. Do tego, gdy w ciągu dnia jeść będziesz częściej, a mniej, nie tylko polepszy się twoje samopoczucie, ale też sylwetka zbliży się do wymarzonego rozmiaru i wagi.

Ćwiczenia

Ruch to zdrowie, pod warunkiem, że stosować go będziesz z umiarem i stopniowo zwiększać będziesz jego ilość. Ćwiczenia fizyczne, to jedno z najczęściej podejmowanych noworocznych postanowień i bardzo możliwe, że też najszybciej porzucane. Jeśli ty również zamierzasz się podjąć takiego wyzwania, mierz siły na zamiary i pamiętaj o realnych możliwościach czasowych.

Jak skutecznie zrealizować postanowienia noworoczne?

Łatwo w Nowym Roku coś postanowić, ale trudniej w tym wytrwać. Na szczęście są sprawdzone sposoby na noworoczne postanowienia. Oto najważniejsze z nich.

Zmniejsz swój cel

Wiadomo, że chcesz zdobyć najwyższy szczyt, ale czy nie próbujesz tego, co roku i to bez skutku? By to zmienić, tym razem zmniejsz swój cel o połowę, albo nawet o dwie trzecie. Jeśli chcesz schudnąć 10 kg, zacznij od 5 kg, a nawet od 3,3 kg. Myślisz, że to nie jest warte zachodu? Nic nie stoi na przeszkodzie, by po osiągnięciu tego celu, zaktualizować postanowienie i dorzucić kolejnych kilka kilogramów. Podobnie może być z ćwiczeniami. Zamiast próbować ćwiczyć codziennie, zacznij od 2 razy w tygodniu i nie po 2 godziny, ale po 30 minut.

Nie musisz być doskonały

Jednym z głównych powodów rezygnacji, z kontynuowania noworocznego postanowienia, jest przerwanie ciągłości. Jeden dzień lub tydzień bez ćwiczeń, łakomstwo podczas urodzinowej imprezy, kilka zarwanych nocy i już umysł przekonuje, że nie warto dalej się starać. Może w przyszłym roku.
Ty jednak pamiętaj, że nie musisz być doskonały w tym, co robisz dla siebie. Spójrz, ile udanych dni za tobą i nie zwracając uwagi na głos wewnętrznego krytyka, wróć na tor i pędź po zwycięstwo.

Odwołaj wizytę

[recaptcha]

Szanowni Państwo !

W związku z sytuacją epidemiczną dotyczącą Koronawirusa SARS –COV-2 przekazujemy najbardziej istotne informacje i procedury postępowania obowiązujące w Centrum Medycznym INTER-MED

Wykaz potrzebnych numerów telefonu :

 • 795 513 569 najbliższa stacja sanitarno-epidemiologiczna - Dąbrowa Górnicza ul. Dąbrowskiego 9 A,
 • 32 346 36 19, 797 189 603, 508 274 623 najbliższy oddział zakaźny - Chorzów 41-500  ul. Zjednoczenia 10.
 • 22 250 01 15 całodobowa infolinia w sprawie kwarantanny i zdrowia
 • 800 190 590 całodobowa infolinia NFZ  www.gov.pl/koronawirus
 • 32 351 23 00 stały 24 godzinny dyżur Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach

ZAPISY DO LEKARZA RODZINNEGO I PORADNI SPECJALISTYCZNYCH

Placówka zapewnia codzienną Podstawową Opiekę Zdrowotną w formie TELEPORAD w godzinach 8:00 - 18:00.

 • Lekarz dyżurujący samodzielnie wykonuje połączenia wychodzące do pacjentów umówionych na dany dzień i godzinę.
 • Zwolnienia lekarskie, e-recepty oraz e-skierowania są wystawiane drogą elektroniczną lub przy pomocy Internetowego Konta Pacjenta (zachęcamy do jego założenia https://www.pacjent.gov.pl/)
 • Zapisy do poradni specjalistycznych i punktu pobrań odbywają się telefonicznie pod numerem telefonu 32 3601030 od godz. 8:00 do 19:30.

Posiadamy kilka linii telefonicznych umożliwiających szybsze połączenie z Placówką.

PUNKT POBRAŃ

Punkt pobrań został ograniczony. Materiał jest pobierany w godzinach 8:00 - 10:00

Obowiązują zapisy. Realizujemy badania tylko i wyłącznie na podstawie skierowań wystawionych przez lekarzy pracujących w INTER-MED.

Badania prywatne bez skierowania są wstrzymane do odwołania.

WEJŚCIE DO PRZYCHODNI

Wejście do budynku Centrum Medycznego odbywa się głównymi drzwiami.

 1. W wyznaczonym miejscu czekacie Państwo na przyjście pracownika placówki. Wówczas mierzymy temperaturę.
 2. Następnie prosimy o podejście do rejestracji celem dopełnienia pozostałych formalności oraz dezynfekcję rąk.
 3. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa.
 4. Osoby odbywające wizyty lekarskie lub umówione na zabieg operacyjny proszone są o wypełnienie Ankiety Wstępnej Kwalifikacji Osobistej.

W trosce o bezpieczeństwo Naszych Pacjentów, placówka jest wyposażona w ogólnodostępne środki dezynfekujące do rąk oraz sprzętów.

OSOBY TOWARZYSZĄCE

Prosimy o nie przychodzenie do Poradni z osobami towarzyszącymi (wyjątkiem są sytuacje dotyczące pacjentów niepełnoletnich oraz osób potrzebujących pomocy)

Odwiedziny pacjentów na oddziale Szpitalnym są zabronione.