Zabiegi wykonywane w warunkach ambulatoryjnych i na sali operacyjnej

Z jakich usług medycznych możesz skorzystać w gabinecie, a jakie wymagają sali operacyjnej

ObecnieLekarz mierzy ciśnienie - zabiegi wykonywane w warunkach ambulatoryjnych

Zakres badań i zabiegów, dostępnych w przychodniach, poradniach i szpitalach, jest bardzo szeroki. Zależnie od dolegliwości, pacjenci kierowani są do gabinetu lekarskiego, gdzie uzyskują kompletną pomoc medyczną lub kontynuują ją na sali operacyjnej. Są też badania, które ze względu na cel, jakiemu służą, przeprowadzane są również w warunkach domowych.

Badania i zabiegi wykonywane w warunkach ambulatoryjnych

Nawet, jeśli do tej pory myślałeś, że w przypadku danej choroby, nie unikniesz skalpela, to przy obecnym rozwoju medycyny, nie zawsze jest to konieczne. Coraz częściej, do leczenia nawet bardzo poważnych schorzeń, wykorzystuje się nowoczesną, nieinwazyjną aparaturę medyczną. Dzięki niej, nie tylko unikniesz blizn, ale też zabieg trwać będzie dużo krócej.

Laserowe leczenie żylaków

To bardzo nowoczesny, oparty na najnowszych technologiach, sposób leczenia żylaków nóg. Uciążliwe i nieestetycznie wyglądające, dzięki laseroterapii EVLT, można w 100% usunąć już w jeden dzień, bez konieczności hospitalizacji. Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych i nie wymaga chirurgicznego cięcia w pachwinie. Nie powoduje też krwiaków, co ma miejsce przy tradycyjnej metodzie.

Układ krwionośny

Jeśli tylko masz problemy z sercem lub pojawiają się objawy wskazujące na schorzenia układu krążenia, zacznij od wizyty u kardiologa. Obecnie, w gabinecie wykonasz wszystkie niezbędne badania. Są wśród nich EKG, echo serca, USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych oraz Holter rytmowy i ciśnieniowy.
W przypadku badań Holter, które wykonuje się w celu dokładniejszego zbadania ciśnienia w warunkach normalnej aktywności życiowej, rozpoczniesz je w gabinecie, a kontynuować będziesz w domu, przez okres od 24 do 48 godzin. W tym czasie, nosić będziesz na pasku, zasilany bateryjnie aparat rejestracji EKG, a do klatki piersiowej, lekarz przyklei ci specjalne elektrody.

Problemy ze wzrokiem

Jeśli cierpisz z powodu problemów z oczami, rodzaj zabiegów zależy od ich przyczyny. Jeśli nie wiesz, co dokładnie ci dolega, możesz skorzystać z tonometrii, czyli badania ciśnienia wewnętrzgałkowego. Wskazane jest między innymi w przypadku jaskry, cukrzycy, czy też po urazie gałki ocznej. Pomocna może się okazać też perymetria, czyli badanie pola widzenia, które wykonuje się w sytuacji pojawienia się bólu gałki ocznej lub bólu „zagałkowego”, przy zaburzeniach ostrości wzroku oraz subiektywnych zaburzeniach w obrębie pola widzenia.

Zabiegi na sali operacyjnej – kiedy konieczna jest pomoc chirurga

Nie zawsze udaje się uniknąć operacji. Niektórzy twierdzą, że to stateczność, ale są zabiegi, które wykonywane są też na prośbę pacjenta, choć mógł wybrać inną metodę. Możliwe jest to między innymi w przypadku wspomnianych wcześniej żylaków. Co innego, gdy chodzi o poważne schorzenia, urazy i wypadki zagrażające życiu. Wówczas, to lekarz decyduje o najlepszej z możliwych metod leczenia i nierzadko jest to zabieg na sali operacyjnej.

Odwołaj wizytę

[recaptcha]

Szanowni Państwo !

W związku z sytuacją epidemiczną dotyczącą Koronawirusa SARS –COV-2 przekazujemy najbardziej istotne informacje i procedury postępowania obowiązujące w Centrum Medycznym INTER-MED

Wykaz potrzebnych numerów telefonu :

 • 795 513 569 najbliższa stacja sanitarno-epidemiologiczna - Dąbrowa Górnicza ul. Dąbrowskiego 9 A,
 • 32 346 36 19, 797 189 603, 508 274 623 najbliższy oddział zakaźny - Chorzów 41-500  ul. Zjednoczenia 10.
 • 22 250 01 15 całodobowa infolinia w sprawie kwarantanny i zdrowia
 • 800 190 590 całodobowa infolinia NFZ  www.gov.pl/koronawirus
 • 32 351 23 00 stały 24 godzinny dyżur Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach

ZAPISY DO LEKARZA RODZINNEGO I PORADNI SPECJALISTYCZNYCH

Placówka zapewnia codzienną Podstawową Opiekę Zdrowotną w formie TELEPORAD w godzinach 8:00 - 18:00.

 • Lekarz dyżurujący samodzielnie wykonuje połączenia wychodzące do pacjentów umówionych na dany dzień i godzinę.
 • Zwolnienia lekarskie, e-recepty oraz e-skierowania są wystawiane drogą elektroniczną lub przy pomocy Internetowego Konta Pacjenta (zachęcamy do jego założenia https://www.pacjent.gov.pl/)
 • Zapisy do poradni specjalistycznych i punktu pobrań odbywają się telefonicznie pod numerem telefonu 32 3601030 od godz. 8:00 do 19:30.

Posiadamy kilka linii telefonicznych umożliwiających szybsze połączenie z Placówką.

PUNKT POBRAŃ

Punkt pobrań został ograniczony. Materiał jest pobierany w godzinach 8:00 - 10:00

Obowiązują zapisy. Realizujemy badania tylko i wyłącznie na podstawie skierowań wystawionych przez lekarzy pracujących w INTER-MED.

Badania prywatne bez skierowania są wstrzymane do odwołania.

WEJŚCIE DO PRZYCHODNI

Wejście do budynku Centrum Medycznego odbywa się głównymi drzwiami.

 1. W wyznaczonym miejscu czekacie Państwo na przyjście pracownika placówki. Wówczas mierzymy temperaturę.
 2. Następnie prosimy o podejście do rejestracji celem dopełnienia pozostałych formalności oraz dezynfekcję rąk.
 3. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa.
 4. Osoby odbywające wizyty lekarskie lub umówione na zabieg operacyjny proszone są o wypełnienie Ankiety Wstępnej Kwalifikacji Osobistej.

W trosce o bezpieczeństwo Naszych Pacjentów, placówka jest wyposażona w ogólnodostępne środki dezynfekujące do rąk oraz sprzętów.

OSOBY TOWARZYSZĄCE

Prosimy o nie przychodzenie do Poradni z osobami towarzyszącymi (wyjątkiem są sytuacje dotyczące pacjentów niepełnoletnich oraz osób potrzebujących pomocy)

Odwiedziny pacjentów na oddziale Szpitalnym są zabronione.