Podkrążone oczy? Oto jak rozwiązać ten problem. | INTER-MED

Wiecznie podkrążone oczy – jak skutecznie rozwiązać problem.

Czy patrząc na swoje lustrzane odbicie, wyglądasz, jakbyś był ciągle zmęczony i niewyspany? Mogą na to wskazywać między innymi podkrążone oczy. To zjawisko powszechne zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Przyczyny nie muszą być poważne, ale zdarza się, że tego typu objawy wskazują na poważne choroby.

Niebieskie oko kobiety. Podkrążone oczy? Oto jak rozwiązać ten problem.

Podkrążone oczy – jakie mogą być przyczyny?

Choć pierwszym, co może przychodzić ci na myśl, gdy widzisz u siebie cienie pod oczami, to zmęczenie, musisz wiedzieć, że są też inne przyczyny. Oto najczęstsze z nich:

Niewyspanie

Niedostateczna ilość i zła jakość snu, mogą sprawiać, że twoja skóra będzie blada i matowa. To zaś przyczyni się do uwidocznienia ciemnych tkanek i naczyń krwionośnych pod skórą.

Wiek

Wraz z wiekiem skóra pod oczami staje się coraz cieńsza, traci kolagen i tłuszcz, które potrzebne są do utrzymania jej elastyczności. Tym samym, bardziej widoczne stają się ciemne naczynka krwionośne w tym miejscu.

Zmęczenie oczu

Rozwój technologiczny również nie pozostaje bez wpływu na twój wygląd. Wielogodzinne spoglądanie w ekran komputera, telewizora, czy smartfona, może prowadzić do zmęczenia oczu. W efekcie tego, może dojść do rozszerzenia naczyń krwionośnych wokół oczu. Jeśli robisz to codziennie, nie dziw się, że tak właśnie się dzieje.

Alergie

To kolejny możliwy powód twoich podkrążonych oczu. Objawy, które są odpowiedzią na działanie alergenu, mogą przybrać postać swędzenia, zaczerwienienia, opuchlizny oczu oraz rozszerzenia naczyń krwionośnych, tym samym powodując ich większą widoczność pod skórą.

Odwodnienie

Braki wody w organizmie mogą się objawiać na wiele sposobów. Jednym z nich jest matowa skóra pod oczami, a same oczy wyglądają w takiej sytuacji na zapadnięte. Nie bez znaczenia jest w tym przypadku bliskość skóry pod okiem w stosunku do kości, która pod nią leży.

Słońce

Choć samo w sobie korzystnie wpływa na twój organizm, to nadmierna ekspozycja na jego promienie, może spowodować ciemnienie pigmentacji skóry wokół oczu. Większa niż zwykle ilość melaniny w skórze, może sprawiać, że miejsce pod oczami wydaje się brązowe, niebieskie lub szare.

Genetyka

Jeśli masz podkrążone oczy, zwróć uwagę, czy z tym samym problemem nie zmagają się inni członkowie twojej rodziny. W takim przypadku, przyczyną mogą być uwarunkowania genetyczne.

Palenie papierosów

Nałóg palenia jest przyczyną wielu schorzeń i zmian w organizmie. Dym papierosowy i zawarte z nim trujące substancje, wpływają też na twoją skórę, która jest przez to poszarzała i wygląda na zmęczoną. Papierosy powodują też poszerzenie naczyń krwionośnych i przyspieszają pojawienie się zmarszczek, w tym również tych w okolicy oczu.

Dermapen – skuteczny sposób na podkrążone oczy

Być może słyszałeś o mezoterapii igłowej, która jest jednym z zabiegów medycyny estetycznej. Dermapen to alternatywa dla niego i dla zabiegów z użyciem rollerów. Z pomocą wibrujących igieł, w sposób bardzo precyzyjny i efektywny, do skóry podawane są substancje czynne. Niewielki rozmiar urządzenia pozwala na użycie go w trudno dostępnych miejscach. Poza tym, automatyczna funkcja nakłuwania pomaga zminimalizować dyskomfort i ból pacjenta oraz minimalizuje ryzyko powikłań, co nie jest bez znaczenia.

Dermapen doskonale radzi sobie między innymi ze skórą pod oczami. Przyjrzyj się dokładnie okolicy swoich oczu, a jeśli skóra w tym miejscu jest

 • pomarszczona,
 • zasiniona,
 • dająca efekt cienia,
 • przesuszona i poszarzała,
 • ma postać worków,

umów się na zabieg.

W jego trakcie, urządzenie stymuluje produkcję kolagenu i kolastyny oraz pobudza zdolność skóry do naturalnej regeneracji. Poprawia się dzięki temu jej gęstość i elastyczność.
Poza tym, co bardzo ważne, gdy chodzi o zmniejszenie cieni pod oczami, aplikacja substancji aktywnym z pomocą dermapenu sprawia, że skóra w tym miejscu jest wyraźnie ujędrniona i głęboko nawilżona. Zmniejsza się ilość zmarszczek i przywrócony zostaje jej koloryt, dzięki czemu twoja twarz wygląda na wypoczętą i młodszą.

Odwołaj wizytę

  [recaptcha]

  Szanowni Państwo !

  W związku z sytuacją epidemiczną dotyczącą Koronawirusa SARS –COV-2 przekazujemy najbardziej istotne informacje i procedury postępowania obowiązujące w Centrum Medycznym INTER-MED

  Wykaz potrzebnych numerów telefonu :

  • 795 513 569 najbliższa stacja sanitarno-epidemiologiczna - Dąbrowa Górnicza ul. Dąbrowskiego 9 A,
  • 32 346 36 19, 797 189 603, 508 274 623 najbliższy oddział zakaźny - Chorzów 41-500  ul. Zjednoczenia 10.
  • 22 250 01 15 całodobowa infolinia w sprawie kwarantanny i zdrowia
  • 800 190 590 całodobowa infolinia NFZ  www.gov.pl/koronawirus
  • 32 351 23 00 stały 24 godzinny dyżur Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach

  ZAPISY DO LEKARZA RODZINNEGO I PORADNI SPECJALISTYCZNYCH

  Placówka zapewnia codzienną Podstawową Opiekę Zdrowotną w formie TELEPORAD w godzinach 8:00 - 18:00.

  • Lekarz dyżurujący samodzielnie wykonuje połączenia wychodzące do pacjentów umówionych na dany dzień i godzinę.
  • Zwolnienia lekarskie, e-recepty oraz e-skierowania są wystawiane drogą elektroniczną lub przy pomocy Internetowego Konta Pacjenta (zachęcamy do jego założenia https://www.pacjent.gov.pl/)
  • Zapisy do poradni specjalistycznych i punktu pobrań odbywają się telefonicznie pod numerem telefonu 32 3601030 od godz. 8:00 do 19:30.

  Posiadamy kilka linii telefonicznych umożliwiających szybsze połączenie z Placówką.

  PUNKT POBRAŃ

  Punkt pobrań został ograniczony. Materiał jest pobierany w godzinach 8:00 - 10:00

  Obowiązują zapisy. Realizujemy badania tylko i wyłącznie na podstawie skierowań wystawionych przez lekarzy pracujących w INTER-MED.

  Badania prywatne bez skierowania są wstrzymane do odwołania.

  WEJŚCIE DO PRZYCHODNI

  Wejście do budynku Centrum Medycznego odbywa się głównymi drzwiami.

  1. W wyznaczonym miejscu czekacie Państwo na przyjście pracownika placówki. Wówczas mierzymy temperaturę.
  2. Następnie prosimy o podejście do rejestracji celem dopełnienia pozostałych formalności oraz dezynfekcję rąk.
  3. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa.
  4. Osoby odbywające wizyty lekarskie lub umówione na zabieg operacyjny proszone są o wypełnienie Ankiety Wstępnej Kwalifikacji Osobistej.

  W trosce o bezpieczeństwo Naszych Pacjentów, placówka jest wyposażona w ogólnodostępne środki dezynfekujące do rąk oraz sprzętów.

  OSOBY TOWARZYSZĄCE

  Prosimy o nie przychodzenie do Poradni z osobami towarzyszącymi (wyjątkiem są sytuacje dotyczące pacjentów niepełnoletnich oraz osób potrzebujących pomocy)

  Odwiedziny pacjentów na oddziale Szpitalnym są zabronione.