Jeśli zastanawiasz się, czy operacja powiek w wakacje, to dobry pomysł, wiedz, że przede wszystkim, nie ma ku temu większych przeciwwskazań. Choć z pewnością chłodniejsze miesiące w ogóle wydają się lepsze na zabiegi chirurgiczne, to nic nie stoi na przeszkodzie, byś takiemu zabiegowi poddał się choćby w nadchodzących, letnich miesiącach.
Po co poddawać się korekcji powiek?
To pytanie warto zadać sobie na samym początku, by twoja decyzja była jak najbardziej świadoma, a przede wszystkim twoja. Zarówno korekcja opadającej powieki i dodatkowe jej podniesienie, jak i usunięcie „worków” pod oczami sprawi, że twoja twarz zyska młodzieńczy wygląd. Oczy, o których mówi się, że są zwierciadłem duszy, również skorzystają na zabiegu i jeszcze bardziej przyciągać będą uwagę innych.
Zdrowszy, młodszy wygląd, z pewnością wpłynie również na twoje samopoczucie, pewność siebie i poczucie wartości, a to przełoży się na jeszcze lepsze relacje z innymi.
Operacja powiek w wakacje?
Czemu nie, choć nie zostawiaj tego zabiegu na ostatnią chwilę, przed udaniem się na urlop. Choć sama operacja trwa krótko, to musisz się liczyć z okresem rekonwalescencji. Jeśli tylko masz taką możliwość, a w wakacje może to być dużo łatwiejsze, niech ktoś ci towarzyszy. Poczujesz się pewniej, a wiedząc, że bezpiecznie dotrzesz do domu, będziesz dużo spokojniejszy podczas samego zabiegu. Pamiętaj by zabrać ze sobą ciemne, przeciwsłoneczne okulary, które należy nosić przez pierwsze dni.
Jeśli zastanawiasz się, jak szybko będziesz mógł wrócić do codziennych czynności, czy wyruszyć na długo wyczekiwany urlop, to zwykle jest to tydzień. Ostateczną decyzję w tej sprawie, podejmuje jednak lekarz, dlatego to z nim uzgodnij, jak długo i w jaki sposób, zadbać o swoje oczy po operacji powiek.
Jak się przygotować do operacji powiek?
Operacja powiek w wakacje, to nie tylko problem zbliżającego się urlopu, ale też odpowiednio wczesnej konsultacji u chirurga. Podczas wizyty dowiesz się, jak powinieneś się przygotować do zabiegu, by przebiegł on bez problemów i powikłań.
Jeśli jesteś palaczem, na miesiąc przed operacją, musisz zrezygnować z palenia. Poza tym, konieczne może być wykonanie następujących badań:
- jonogramu,
- EKG,
- antygenu Hbs, HCV, HIV,
- podstawowa morfologia krwi, z określeniem jej grupy.
W przypadku zażywania leków zawierających kwas acetylosalicylowy, również powinieneś odpowiednio wcześnie je odstawić.