Laserowe operacje żylaków z pomocą EVLT latem. Czy to możliwe?

Laserowe operacje żylaków latem. Czy to możliwe?

Lekarka trzyma dłoń na żylakach kończyn dolnych. Leczenie żylaków laserem EVLT latem

Żylaki to nie tylko problem natury kosmetycznej, ale przede wszystkim zdrowotnej i nie powinieneś zwlekać z ich leczeniem. Do wyboru masz kilka metod, w tym bardziej i mniej inwazyjne. Są wśród nich takie, których nie zaleca się wykonywać w okresie upalnych, letnich dni. Co jednak, jeśli żylaki, coraz bardziej ci dokuczają, a ty nie chcesz rezygnować z letniego wypoczynku? Na szczęście jest na to sposób.

Żylaki latem

Jeśli żylaki na twoich nogach, pojawiły się co najmniej rok temu, dobrze wiesz, która pora roku jest najbardziej uciążliwa. Wiesz też, kiedy nawet zapominasz, że cierpisz na tę dolegliwość i chętnie ograniczyłbyś roczny cykl, do tych konkretnych okresów. Niestety, jak wiadomo, nie jest to możliwe, dlatego warto pomyśleć o leczeniu. Czy lato to dobry pomysł na zajęcie się żylakami?
To zależy od metody, którą po konsultacji z lekarzem wybierzesz, albo która w twoim przypadku jest najbardziej wskazana. Jeśli zdecydujesz się na metodę operacyjną, najlepszy okresem będzie czas między wrześniem a kwietniem. Nie jest to żelazna reguła, ale lekarze unikają gorących okresów w roku, na tego rodzaju zabiegi. Powodem jest stan żylaków w okresie letnim. Wysokie temperatury, powodują rozszerzenie się żył, przez co krew płynie wolniej i dłużej w żyłach zalega. Efektem tego, jest powstawanie obrzęków, przez co żylaki są bardziej widoczne i dokuczliwe.
W lecie też, ze względu na upały, trudniej zachować higienę, a zwiększona potliwość, może utrudniać gojenie ran pooperacyjnych.
Czy zatem tegoroczny urlop, będziesz zmuszony spędzić w cieniu?

Leczenie żylaków laserem EVLT latem

Na szczęście jest sposób, by nie tylko wyleczyć żylaki latem, ale też szybko wrócić do normalnego życia. To zaś oznacza, że nawet jeśli masz w planach letni wypoczynek, nie musisz go odwoływać. Dzięki laserowej metodzie leczenia żylaków, bez problemu pogodzisz jedno z drugim.
Laserowa operacją żylaków wewnątrzżylną terapią laserową, w skrócieEVLT (Endo Venous Laser Treatment) to metoda, stosowana niezależnie od pory roku.
Choć konieczne jest używanie pończoch uciskowych po zabiegu, to trwa to zaledwie kilka dni. Po zabiegu nie ma ran pooperacyjnych, co tym samym wyklucza większość pooperacyjnych powikłań. Jeśli martwisz się, że jakiekolwiek ślady na ciele, uniemożliwią ci komfortowy wypoczynek na plaży, to już nie musisz. Znaki po zabiegu są niewielkie i szybko ustępują.

Zanim poddasz się zabiegowi laserowego leczenia żylaków

Niezależnie, czy zdecydujesz się na operację żylaków w chłodniejszym okresie roku, czy na EVLT latem, konieczne jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu.
Jeśli przyjmujesz leki hormonalne, w  przypadku zabiegu z użyciem lasera, co najmniej trzy tygodnie wcześniej (szczególnie dotyczy to kobiet zażywających tabletki antykoncepcyjne), musisz je odstawić, na czas wyznaczony przez lekarza.
Tydzień wcześniej, musisz wykonać morfologię oraz koagulogram, by sprawdzić, jakie masz parametry krzepnięcia krwi. Lekarz może też zlecić wykonanie badania poziomu elektrolitów.
W wyznaczonym na zabieg dniu, przed udaniem się do gabinetu, ogol obszar, który podlegać będzie laseroterapii. Wstrzymaj się też z jedzeniem, na dwie godziny przed rozpoczęciem zabiegu.

Odwołaj wizytę

  [recaptcha]

  Szanowni Państwo !

  W związku z sytuacją epidemiczną dotyczącą Koronawirusa SARS –COV-2 przekazujemy najbardziej istotne informacje i procedury postępowania obowiązujące w Centrum Medycznym INTER-MED

  Wykaz potrzebnych numerów telefonu :

  • 795 513 569 najbliższa stacja sanitarno-epidemiologiczna - Dąbrowa Górnicza ul. Dąbrowskiego 9 A,
  • 32 346 36 19, 797 189 603, 508 274 623 najbliższy oddział zakaźny - Chorzów 41-500  ul. Zjednoczenia 10.
  • 22 250 01 15 całodobowa infolinia w sprawie kwarantanny i zdrowia
  • 800 190 590 całodobowa infolinia NFZ  www.gov.pl/koronawirus
  • 32 351 23 00 stały 24 godzinny dyżur Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach

  ZAPISY DO LEKARZA RODZINNEGO I PORADNI SPECJALISTYCZNYCH

  Placówka zapewnia codzienną Podstawową Opiekę Zdrowotną w formie TELEPORAD w godzinach 8:00 - 18:00.

  • Lekarz dyżurujący samodzielnie wykonuje połączenia wychodzące do pacjentów umówionych na dany dzień i godzinę.
  • Zwolnienia lekarskie, e-recepty oraz e-skierowania są wystawiane drogą elektroniczną lub przy pomocy Internetowego Konta Pacjenta (zachęcamy do jego założenia https://www.pacjent.gov.pl/)
  • Zapisy do poradni specjalistycznych i punktu pobrań odbywają się telefonicznie pod numerem telefonu 32 3601030 od godz. 8:00 do 19:30.

  Posiadamy kilka linii telefonicznych umożliwiających szybsze połączenie z Placówką.

  PUNKT POBRAŃ

  Punkt pobrań został ograniczony. Materiał jest pobierany w godzinach 8:00 - 10:00

  Obowiązują zapisy. Realizujemy badania tylko i wyłącznie na podstawie skierowań wystawionych przez lekarzy pracujących w INTER-MED.

  Badania prywatne bez skierowania są wstrzymane do odwołania.

  WEJŚCIE DO PRZYCHODNI

  Wejście do budynku Centrum Medycznego odbywa się głównymi drzwiami.

  1. W wyznaczonym miejscu czekacie Państwo na przyjście pracownika placówki. Wówczas mierzymy temperaturę.
  2. Następnie prosimy o podejście do rejestracji celem dopełnienia pozostałych formalności oraz dezynfekcję rąk.
  3. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa.
  4. Osoby odbywające wizyty lekarskie lub umówione na zabieg operacyjny proszone są o wypełnienie Ankiety Wstępnej Kwalifikacji Osobistej.

  W trosce o bezpieczeństwo Naszych Pacjentów, placówka jest wyposażona w ogólnodostępne środki dezynfekujące do rąk oraz sprzętów.

  OSOBY TOWARZYSZĄCE

  Prosimy o nie przychodzenie do Poradni z osobami towarzyszącymi (wyjątkiem są sytuacje dotyczące pacjentów niepełnoletnich oraz osób potrzebujących pomocy)

  Odwiedziny pacjentów na oddziale Szpitalnym są zabronione.