Operacja powiek w wakacje - czy to dobry pomysł | INTER-MED

Korekcja powiek i słońce

Jeśli zastanawiasz się, czy operacja powiek w wakacje, to dobry pomysł, wiedz, że przede wszystkim, nie ma ku temu większych przeciwwskazań. Choć z pewnością chłodniejsze miesiące w ogóle wydają się lepsze na zabiegi chirurgiczne, to nic nie stoi na przeszkodzie, byś takiemu zabiegowi poddał się choćby w nadchodzących, letnich miesiącach.

Po co poddawać się korekcji powiek?

To pytanie warto zadać sobie na samym początku, by twoja decyzja była jak najbardziej świadoma, a przede wszystkim twoja. Zarówno korekcja opadającej powieki i dodatkowe jej podniesienie, jak i usunięcie „worków” pod oczami sprawi, że twoja twarz zyska młodzieńczy wygląd. Oczy, o których mówi się, że są zwierciadłem duszy, również skorzystają na zabiegu i jeszcze bardziej przyciągać będą uwagę innych.
Zdrowszy, młodszy wygląd, z pewnością wpłynie również na twoje samopoczucie, pewność siebie i poczucie wartości, a to przełoży się na jeszcze lepsze relacje z innymi.

Operacja powiek w wakacje?

Czemu nie, choć nie zostawiaj tego zabiegu na ostatnią chwilę, przed udaniem się na urlop. Choć sama operacja trwa krótko, to musisz się liczyć z okresem rekonwalescencji. Jeśli tylko masz taką możliwość, a w wakacje może to być dużo łatwiejsze, niech ktoś ci towarzyszy. Poczujesz się pewniej, a wiedząc, że bezpiecznie dotrzesz do domu, będziesz dużo spokojniejszy podczas samego zabiegu. Pamiętaj by zabrać ze sobą ciemne, przeciwsłoneczne okulary, które należy nosić przez pierwsze dni.
Jeśli zastanawiasz się, jak szybko będziesz mógł wrócić do codziennych czynności, czy wyruszyć na długo wyczekiwany urlop, to zwykle jest to tydzień. Ostateczną decyzję w tej sprawie, podejmuje jednak lekarz, dlatego to z nim uzgodnij, jak długo i w jaki sposób, zadbać o swoje oczy po operacji powiek.

Jak się przygotować do operacji powiek?

Operacja powiek w wakacje, to nie tylko problem zbliżającego się urlopu, ale też odpowiednio wczesnej konsultacji u chirurga. Podczas wizyty dowiesz się, jak powinieneś się przygotować do zabiegu, by przebiegł on bez problemów i powikłań.
Jeśli jesteś palaczem, na miesiąc przed operacją, musisz zrezygnować z palenia. Poza tym, konieczne może być wykonanie następujących badań:

 • jonogramu,
 • EKG,
 • antygenu Hbs, HCV, HIV,
 • podstawowa morfologia krwi, z określeniem jej grupy.

W przypadku zażywania leków zawierających kwas acetylosalicylowy, również powinieneś odpowiednio wcześnie je odstawić.

Odwołaj wizytę

  [recaptcha]

  Szanowni Państwo !

  W związku z sytuacją epidemiczną dotyczącą Koronawirusa SARS –COV-2 przekazujemy najbardziej istotne informacje i procedury postępowania obowiązujące w Centrum Medycznym INTER-MED

  Wykaz potrzebnych numerów telefonu :

  • 795 513 569 najbliższa stacja sanitarno-epidemiologiczna - Dąbrowa Górnicza ul. Dąbrowskiego 9 A,
  • 32 346 36 19, 797 189 603, 508 274 623 najbliższy oddział zakaźny - Chorzów 41-500  ul. Zjednoczenia 10.
  • 22 250 01 15 całodobowa infolinia w sprawie kwarantanny i zdrowia
  • 800 190 590 całodobowa infolinia NFZ  www.gov.pl/koronawirus
  • 32 351 23 00 stały 24 godzinny dyżur Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach

  ZAPISY DO LEKARZA RODZINNEGO I PORADNI SPECJALISTYCZNYCH

  Placówka zapewnia codzienną Podstawową Opiekę Zdrowotną w formie TELEPORAD w godzinach 8:00 - 18:00.

  • Lekarz dyżurujący samodzielnie wykonuje połączenia wychodzące do pacjentów umówionych na dany dzień i godzinę.
  • Zwolnienia lekarskie, e-recepty oraz e-skierowania są wystawiane drogą elektroniczną lub przy pomocy Internetowego Konta Pacjenta (zachęcamy do jego założenia https://www.pacjent.gov.pl/)
  • Zapisy do poradni specjalistycznych i punktu pobrań odbywają się telefonicznie pod numerem telefonu 32 3601030 od godz. 8:00 do 19:30.

  Posiadamy kilka linii telefonicznych umożliwiających szybsze połączenie z Placówką.

  PUNKT POBRAŃ

  Punkt pobrań został ograniczony. Materiał jest pobierany w godzinach 8:00 - 10:00

  Obowiązują zapisy. Realizujemy badania tylko i wyłącznie na podstawie skierowań wystawionych przez lekarzy pracujących w INTER-MED.

  Badania prywatne bez skierowania są wstrzymane do odwołania.

  WEJŚCIE DO PRZYCHODNI

  Wejście do budynku Centrum Medycznego odbywa się głównymi drzwiami.

  1. W wyznaczonym miejscu czekacie Państwo na przyjście pracownika placówki. Wówczas mierzymy temperaturę.
  2. Następnie prosimy o podejście do rejestracji celem dopełnienia pozostałych formalności oraz dezynfekcję rąk.
  3. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa.
  4. Osoby odbywające wizyty lekarskie lub umówione na zabieg operacyjny proszone są o wypełnienie Ankiety Wstępnej Kwalifikacji Osobistej.

  W trosce o bezpieczeństwo Naszych Pacjentów, placówka jest wyposażona w ogólnodostępne środki dezynfekujące do rąk oraz sprzętów.

  OSOBY TOWARZYSZĄCE

  Prosimy o nie przychodzenie do Poradni z osobami towarzyszącymi (wyjątkiem są sytuacje dotyczące pacjentów niepełnoletnich oraz osób potrzebujących pomocy)

  Odwiedziny pacjentów na oddziale Szpitalnym są zabronione.