Chirurgia plastyczna na różnych kontynentach - INTER-MED

Chirurgia plastyczna na różnych kontynentach

Chirurgia plastyczna na świecie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i wciąż rośnie liczba osób, które pragną poprawić swój wygląd.

Chirurgia plastyczna na świecie – nowe podejście

Na szczęście żyjemy w czasach, gdy do tematu podchodzi się bardziej holistycznie i coraz wyższa jest jakość wykonywanych zabiegów.

Lekarze dbają nie tylko o to, by efekt zabiegu jak najbardziej zbliżony był do naturalnego, ale też o komfort i bezpieczeństwo. Dużo częściej proponuje się procedury nie zapewniające może od razu spektakularnych efektów, ale za to chroniące pacjenta przed dotkliwymi bólami i długim okresem rekonwalescencji.

Chirurgia plastyczna na świecie - moda i trendy

Modne zabiegi chirurgii plastycznej – co kraj to obyczaj

W różnych częściach świata, co innego jest na topie, gdy chodzi o chirurgię plastyczną. Sprawdźmy zatem, jak sytuacja wygląda w Ameryce, Indiach, Brazyli,   Korei Południowej i kilku innych miejscach.

Indie

Chirurgia plastyczna na świecie - INDIEWydłużanie kończyn za pomocą szpilek i ramy Llizarova, zalicza się do tych najbardziej nietypowych zabiegów, które wykonuje się w Indiach. Choć nie należy do bezpiecznych i jest bardzo bolesny, wciąż znajduje sporą rzeszę zwolenników.

Natomiast najbardziej modny zabieg chirurgii plastycznej w Indiach, to niezmiennie od lat korekta nosa.


Stany Zjednoczone Ameryki

Chirurgia plastyczna na świecie - USANajczęstszymi zabiegami są tu liposukcja i powiększanie piersi. Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszy się korekta nosa i powiększanie ust. W sensie dosłownym patrząc na historię rozwoju chirurgii plastycznej, Ameryka Północna (z USA na czele) to ojczyzna tej specjalizacji medycznej. Z uwagi na zasobność portfeli mieszkańców, to właśnie tam trwały i nadal trwają najbardziej intensywne prace nas rozwojem tej niewątpliwie najmocniej skomercjalizowanej dziedziny medycyny.


Korea Południowa

Chirurgia plastyczna na świecie - KOREA PŁD.Gabinet medycyny estetycznej w Seulu można spotkać niemal na każdym kroku. Może dlatego, że chirurgia plastyczna cieszy się tu wciąż niesłabnącym zainteresowaniem. Koreańczycy są przekonani, że wygląd bardzo pomaga w zatrudnieniu w wymarzonej firmie oraz w osiągnięciu sukcesu i zrobieniu kariery.

Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest korekta powiek. Wielu marzy też o jasnej cerze, prostym, małym nosie, dużych oczach i szczęce w kształcie litery V.

Same zabiegi nie należą do najdroższych. Na przykład za operację nosa trzeba zapłacić ok. 700 zł


Brazylia

Być może już wszyscy słyszeliśmy o słynnym brazylijskim liftingu pośladków, który w tym kraju jest bardzo popularny. Mało kto jednak wie, że to jeden z najbardziej niebezpiecznych zabiegów chirurgii plastycznej. Śmierć zdarza się raz na 3000 zabiegów, zaś w samym 2017 roku na świecie doszło do 103 powikłań i 32 zgonów. Statystycznie – niby niedużo, jednak warto pamiętać, że tto zabieg stricte usługowy – przeznaczony tylko dla poprawy własnej satysfakcji z posiadanego ciała.

Popularne w tym kraju są również zabiegi powiększania piersi.


Meksyk

Mieszkańcy Meksyku dość często korzystają z dobrodziejstw chirurgii plastycznej, a do najbardziej popularnych w tym kraju należy zabieg powiększania piersi. Ze względu na niską cenę, dużą część pacjentek stanowią obywatelki Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie koszt zabiegu jest prawie czterokrotnie wyższy. W Meksyku powiększenie piersi kosztuje 2500 dolarów, zaś w USA aż 9000 dolarów.


Afryka

Najpopularniejszym zabiegiem wśród mieszkanek Afryki jest rekonstrukcja błony dziewiczej. Nie chcąc wywoływać rodzinnego skandalu, przed zamążpójściem, szukają pomocy w gabinetach medycyny estetycznej. Trzeba tutaj zauważyć, że Afryka należy do najbiedniejszych rejonów świata. Stąd też obecny rozwój chirurgii plastycznej jest uzależniony w 100% od technik i możliwości tego, co na ten kontynent dotrze z Azji lub Europy.


Europa

Największym zainteresowaniem w Europie, medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna cieszy się w Hiszpanii, gdzie rocznie wykonuje się ok. 50 tys. zabiegów powiększania biustu. Średni koszt to ok. 6000 euro.  W Polsce natomiast, w ostatnim czasie, najpopularniejsze zabiegi chirurgii plastycznej to powiększanie piersi, korekta powiek i liposukcja. Ceny nie należą do najniższych i dla przykładu, powiększenie piersi to koszt ok. 14 tys. zł.


Podsumowanie

Chirurgia plastyczna na świecie rozwija się bardzo intensywnie a wraz z nią tworzą się także nowe możliwości dotyczące choćby turystyki medycznej. Jeśli myślisz o skorzystaniu z oferty wybranego gabinetu medycyny estetycznej, możesz to zrobić zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ważne, by korzystać z usług świadczonym na najwyższym poziomie. Chodzi bowiem nie tylko o urodę, ale przede wszystkim o Twoje zdrowie i życie. W Centrach Medycznych INTER-MED w Katowicach oraz w Będzinie prowadzimy konsultacje z zakresu chirurgii plastycznej. Prowadzi je doświadczony chirurg plastyk, doktor Zbigniew Łucki. Po konsultacjach i kwalifikacji do zabiegu, niektóre z nich wykonywane są ambulatoryjnie. Inne, jak np. zabieg powiększania biustu lub inne, wymagające znieczulenia ogólnego – w naszym Szpitalu w Będzinie.