Badanie OCT oka - gdzie w Polsce można je wykonać? | INTER-MED

Badanie OCT oka – gdzie w Polsce można je wykonać?

Oko - zbliżenie. Badanie OCT oka - gdzie w Polsce można je wykonać

Badanie OCT oka, czyli optyczna koherentna tomografia (OCT), jest jednym z najnowocześniejszych we współczesnej medycynie. Wykorzystując skaning optyczny, pozwala bardzo dokładnie zbadać stan siatkówki, rogówki, nerwu wzrokowego, kąta przesączania i plamki.
OCT wykonywane jest między innymi w celu zdiagnozowania jaskry i monitorowania postępów leczenia, oceny zaćmy przed i po operacji, kwalifikacji pacjenta do przeszczepu rogówki oraz diagnostyki otworu plamki, retinopatii cukrzycowej, błony nasiatkówkowej i centralnej retinopatii surowiczej.

Badania OCT w Polsce

W Polsce na szczęście nie brakuje ośrodków medycznych, gdzie bez problemu, możesz wykonać badanie OCT. Oto niektóre z nich.

Badanie OCT oka Warszawa

Instytut Oka to nowoczesna klinika okulistyczna, zlokalizowana przy Al. Niepodległości 18. Ośrodek specjalizuje się w kompleksowej diagnostyce i leczeniu chorób siatkówki jaskry, w diagnostyce i leczeniu chorób przedniego odcinka oka, nowoczesnej chirurgii zaćmy, korekcji wad wzroku oraz terapii widzenia. Osobny pion, zadedykowano okulistyce dziecięcej.

W przychodni Optomedica, mieszącej się na ul. Gagarina 9 lokal 44, badanie OCT zlecane jest rutynowo, przy podstawowej diagnostyce pogorszenia widzenia. W placówce tej, badanie to najczęściej wykonywane jest w przy podejrzeniu chorób plamki żółtej, w diagnostyce jaskry i chorób nerwu wzrokowego oraz w celu analizy i oceny grubości rogówki.

Badanie OCT oka Trójmiasto

Optimum. Profesorskie centrum okulistyki, mieszące się przy ul. Cienistej 30 w Gdańsku, oferuje kompleksowe usługi medyczne, obejmujące diagnostykę i leczenie chorób oczu, pod kierunkiem Prof.dr hab.Krystyny Raczyńskiej. Pracujący tu lekarze, wykonują między innymi badanie Angio-OCT, które pozwala na szczegółowe zbadanie siatkówki i naczyniówki, bez podawania kontrastu dożylnie.

W uruchomionym w Centrum Medycznym „KARDIOTEL” w Sopocie, przy ul. Jana z Kolna 16, Okulistycznym Oddziale Jednego Dnia, lekarze przeprowadzają pełen zakres badań okulistycznych, w tym również operacje.
Badanie oka, przeprowadzają na najnowszej wersji tomografu TOPCON 3D OCT 2000. Tym, co go wyróżnia jest fakt, że wykonuje synchronicznie tomografię siatkówki, wraz z fotografią dna oka.

Badanie OCT oka Śląsk

Centrum Medyczne Inter-Med przy ul. Grabowej 32 w Katowicach, to nowoczesna placówka, która w swojej ofercie ma szeroki wachlarz najwyższej jakości usług medycznych. Pracujący tu lekarze oraz personel, stale doskonalą swoją wiedzę i kwalifikacje. To często specjaliści z wieloletnią praktyką, nierzadko posiadający wysokie tytuły naukowe. Inwestując w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, mogą skutecznie rozpoznawać schorzenia i sprawnie wdrażać odpowiednie leczenie. Wśród nich, jest również badanie OCT oka.

Odwołaj wizytę

[recaptcha]