Badanie OCT oka - gdzie w Polsce można je wykonać? | INTER-MED

Badanie OCT oka – gdzie w Polsce można je wykonać?

Oko - zbliżenie. Badanie OCT oka - gdzie w Polsce można je wykonać

Badanie OCT oka, czyli optyczna koherentna tomografia (OCT), jest jednym z najnowocześniejszych we współczesnej medycynie. Wykorzystując skaning optyczny, pozwala bardzo dokładnie zbadać stan siatkówki, rogówki, nerwu wzrokowego, kąta przesączania i plamki.
OCT wykonywane jest między innymi w celu zdiagnozowania jaskry i monitorowania postępów leczenia, oceny zaćmy przed i po operacji, kwalifikacji pacjenta do przeszczepu rogówki oraz diagnostyki otworu plamki, retinopatii cukrzycowej, błony nasiatkówkowej i centralnej retinopatii surowiczej.

Badania OCT w Polsce

W Polsce na szczęście nie brakuje ośrodków medycznych, gdzie bez problemu, możesz wykonać badanie OCT. Oto niektóre z nich.

Badanie OCT oka Warszawa

Instytut Oka to nowoczesna klinika okulistyczna, zlokalizowana przy Al. Niepodległości 18. Ośrodek specjalizuje się w kompleksowej diagnostyce i leczeniu chorób siatkówki jaskry, w diagnostyce i leczeniu chorób przedniego odcinka oka, nowoczesnej chirurgii zaćmy, korekcji wad wzroku oraz terapii widzenia. Osobny pion, zadedykowano okulistyce dziecięcej.

W przychodni Optomedica, mieszącej się na ul. Gagarina 9 lokal 44, badanie OCT zlecane jest rutynowo, przy podstawowej diagnostyce pogorszenia widzenia. W placówce tej, badanie to najczęściej wykonywane jest w przy podejrzeniu chorób plamki żółtej, w diagnostyce jaskry i chorób nerwu wzrokowego oraz w celu analizy i oceny grubości rogówki.

Badanie OCT oka Trójmiasto

Optimum. Profesorskie centrum okulistyki, mieszące się przy ul. Cienistej 30 w Gdańsku, oferuje kompleksowe usługi medyczne, obejmujące diagnostykę i leczenie chorób oczu, pod kierunkiem Prof.dr hab.Krystyny Raczyńskiej. Pracujący tu lekarze, wykonują między innymi badanie Angio-OCT, które pozwala na szczegółowe zbadanie siatkówki i naczyniówki, bez podawania kontrastu dożylnie.

W uruchomionym w Centrum Medycznym „KARDIOTEL” w Sopocie, przy ul. Jana z Kolna 16, Okulistycznym Oddziale Jednego Dnia, lekarze przeprowadzają pełen zakres badań okulistycznych, w tym również operacje.
Badanie oka, przeprowadzają na najnowszej wersji tomografu TOPCON 3D OCT 2000. Tym, co go wyróżnia jest fakt, że wykonuje synchronicznie tomografię siatkówki, wraz z fotografią dna oka.

Badanie OCT oka Śląsk

Centrum Medyczne Inter-Med przy ul. Grabowej 32 w Katowicach, to nowoczesna placówka, która w swojej ofercie ma szeroki wachlarz najwyższej jakości usług medycznych. Pracujący tu lekarze oraz personel, stale doskonalą swoją wiedzę i kwalifikacje. To często specjaliści z wieloletnią praktyką, nierzadko posiadający wysokie tytuły naukowe. Inwestując w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, mogą skutecznie rozpoznawać schorzenia i sprawnie wdrażać odpowiednie leczenie. Wśród nich, jest również badanie OCT oka.

Odwołaj wizytę

  [recaptcha]

  Szanowni Państwo !

  W związku z sytuacją epidemiczną dotyczącą Koronawirusa SARS –COV-2 przekazujemy najbardziej istotne informacje i procedury postępowania obowiązujące w Centrum Medycznym INTER-MED

  Wykaz potrzebnych numerów telefonu :

  • 795 513 569 najbliższa stacja sanitarno-epidemiologiczna - Dąbrowa Górnicza ul. Dąbrowskiego 9 A,
  • 32 346 36 19, 797 189 603, 508 274 623 najbliższy oddział zakaźny - Chorzów 41-500  ul. Zjednoczenia 10.
  • 22 250 01 15 całodobowa infolinia w sprawie kwarantanny i zdrowia
  • 800 190 590 całodobowa infolinia NFZ  www.gov.pl/koronawirus
  • 32 351 23 00 stały 24 godzinny dyżur Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach

  ZAPISY DO LEKARZA RODZINNEGO I PORADNI SPECJALISTYCZNYCH

  Placówka zapewnia codzienną Podstawową Opiekę Zdrowotną w formie TELEPORAD w godzinach 8:00 - 18:00.

  • Lekarz dyżurujący samodzielnie wykonuje połączenia wychodzące do pacjentów umówionych na dany dzień i godzinę.
  • Zwolnienia lekarskie, e-recepty oraz e-skierowania są wystawiane drogą elektroniczną lub przy pomocy Internetowego Konta Pacjenta (zachęcamy do jego założenia https://www.pacjent.gov.pl/)
  • Zapisy do poradni specjalistycznych i punktu pobrań odbywają się telefonicznie pod numerem telefonu 32 3601030 od godz. 8:00 do 19:30.

  Posiadamy kilka linii telefonicznych umożliwiających szybsze połączenie z Placówką.

  PUNKT POBRAŃ

  Punkt pobrań został ograniczony. Materiał jest pobierany w godzinach 8:00 - 10:00

  Obowiązują zapisy. Realizujemy badania tylko i wyłącznie na podstawie skierowań wystawionych przez lekarzy pracujących w INTER-MED.

  Badania prywatne bez skierowania są wstrzymane do odwołania.

  WEJŚCIE DO PRZYCHODNI

  Wejście do budynku Centrum Medycznego odbywa się głównymi drzwiami.

  1. W wyznaczonym miejscu czekacie Państwo na przyjście pracownika placówki. Wówczas mierzymy temperaturę.
  2. Następnie prosimy o podejście do rejestracji celem dopełnienia pozostałych formalności oraz dezynfekcję rąk.
  3. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa.
  4. Osoby odbywające wizyty lekarskie lub umówione na zabieg operacyjny proszone są o wypełnienie Ankiety Wstępnej Kwalifikacji Osobistej.

  W trosce o bezpieczeństwo Naszych Pacjentów, placówka jest wyposażona w ogólnodostępne środki dezynfekujące do rąk oraz sprzętów.

  OSOBY TOWARZYSZĄCE

  Prosimy o nie przychodzenie do Poradni z osobami towarzyszącymi (wyjątkiem są sytuacje dotyczące pacjentów niepełnoletnich oraz osób potrzebujących pomocy)

  Odwiedziny pacjentów na oddziale Szpitalnym są zabronione.