Dermatologia estetyczna ma w swojej ofercie wiele różnych zabiegów, które skutecznie usuwają i leczą zmiany skórne. Do jednych z najnowocześniejszych należą zabiegi, w których wykorzystywany jest laser Cutera.
Jeśli zmagasz się z problemami skórnymi, zwłaszcza tymi o charakterze naczyniowym, sprawdź, z których zabiegów warto skorzystać.
Laser Cutera — z czego wynika jego wysoka skuteczność
Laser Cutera to nowoczesne urządzenie, które wykorzystuje wiązkę laserową o dwóch różnych długościach fal. Pierwsza z nich o długości fali 532 nm stosowana jest przy leczeniu zmian powierzchniowych, natomiast ta o długości fali 1064 nm sprawdza się w leczeniu zmian naczyniowych.
W trakcie zabiegu specjalista nakierowuje laser na zmianę naczyniową na skórze i emituje wiązkę o odpowiednich parametrach. Skutkiem tego jest wybiórcza fototermoliza, czyli pochłonięcie energii lasera tylko przez hemoglobinę. Oznacza to, że laser oddziałuje jedynie na zmienioną część skóry, pozostawiając tę zdrową w stanie nienaruszonym.
Zaabsorbowana energia podgrzewa naczynka, po czym całkowicie zamyka ściany naczynia. Skutkiem tego może być zarówno usunięcie uszkodzeń w naczyniach, jak i przywrócenie skórze naturalnego kolorytu i odcienia.
Laser Cutera — jakie korzyści ze sobą niesie
Laser Cutera wykorzystuje nowoczesne rozwiązania, które zwiększają jego bezpieczeństwo i pozwalają uzyskać bardzo dobre efekty leczenia zmian skórnych.
Dzięki dużej precyzji możesz usunąć nawet bardzo drobne zmiany skórne bez uszkadzania okolicznej, zdrowej tkanki. Poza tym laser Cutera stosowany jest zarówno przy leczeniu zmian powierzchniowych, jak i głębokich zmian naczyniowych i barwnikowych, i to bez skutków ubocznych.
Naczynka zamykane są trwale i tym samym zabieg nie wymaga powtarzania po dłuższym czasie. Oczywiście pod warunkiem, że twoja skóra nie ma predyspozycji do tego rodzaju zmian.
Nie musisz się też martwić, czy przypadkiem twój typ skóry nie będzie przeciwwskazaniem do zabiegu, ponieważ laser Cutera usuwa pigmenty niebieskie, fioletowe, czerwone i brązowe niezależnie od typu skóry.
Duża zaletą i jednocześnie tym, co wyróżnia laser Cutera, jest wbudowany system chłodzenia, który skraca czas rekonwalescencji, minimalizuje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych i zwiększa bezpieczeństwo samego zabiegu.
Poza tym do usunięcia wybranych zmian wystarczy zaledwie kilka zabiegów w wyznaczonych odstępach czasu. Jeśli natomiast zmiana jest niewielka, może się okazać, że zniknie już po jednej wizycie.
Jakie są najczęstsze wskazania do zabiegów z użyciem lasera Cutera?
Problemy skórne mogą przybrać wiele różnych postaci i nie wszystkie nadają się do leczenia laserowego z użyciem lasera Cutera. Wynika to ze specyficzności tego urządzenia, które jak już wiesz, ukierunkowane jest na leczenie tylko wybranych zmian skórnych.
Z jego pomocą możesz między innymi:
- usunąć:
- zmiany rubinowe,
- włókniaki,
- zmiany naczyniowe,
- zamknąć naczynka,
- ujednolicić koloryty skóry,
- odmłodzić skórę,
- zniwelować:
- fotouszkodzenia skóry, w tym plamy posłoneczne,
- drobne zmarszczki,
- rozproszone zaczerwienienia.
- Przede wszystkim jednak laser Cutera stosowany jest w przypadku zmian naczyniowych. To mogą być pajączki naczyniowe w obrębie twarzy, czy też trądzik różowaty. Wykorzystywany jest również w procesie leczenia brodawek wirusowych i łojotokowych, poikilodermii, blizn, żylaków oraz przebarwień i plam starczych.
Jeśli masz na skórze zmiany, które cię niepokoją lub przez umiejscowienie w widocznych miejscach powodują twój dyskomfort, umów się na wizytę do dermatologa. Oceni on rodzaj zmiany i zaproponuje optymalną formę terapii. Gdy tylko nie będzie ku temu przeciwwskazań, będziesz mógł rozważyć skorzystanie z zabiegu z użyciem lasera. Jeśli zmiana jest jedną z tych, o których była tu mowa, bardzo możliwe, że będzie to laser Cutera. Bezpieczny i skuteczny pomoże ci w najlepszy możliwy sposób zniwelować zmiany skórne i przywrócić skórze optymalny wygląd.