Plastyka piersi i duża aktywność fizyczna, nie muszą się wzajemnie wykluczać. Ważne, by przez pewien czas po zabiegu, powoli i stopniowo wracać do ćwiczeń, a wszytko to, robić po konsultacji z lekarzem. Dlatego poniższe informacje, traktuj jako sugestię, a nie jako plan treningowy.
Czas goi rany – czyli cierpliwość przede wszystkim
Ta maksyma, sprawdza się również w przypadku plastyki piersi. Podobnie, jak ma to miejsce po przebyciu innych zabiegów, tak i tu, ciało potrzebuje czasu, by w pełni się zregenerować.
Niezależnie od tego, ile ćwiczyłaś przed zabiegiem, teraz musisz zachowywać się tak, jakbyś dopiero zaczynała swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Na dobry początek spacer i to już wkrótce po powrocie do domu. Nie forsowny, ale spokojny, po mieszkaniu, co drugą godzinę. Ma on pozytywny wpływ na krążenie i zapobiega powstaniu skrzepów.
Plastyka piersi – co i kiedy mogę ćwiczyć po zabiegu
Gdy codzienne spacery wejdą ci w krew, po około dwóch tygodniach, możesz zacząć lekkie ćwiczenia cardio. Również tu, nie forsuj się, ale wybierz wychodzenie pod górę, czy chodzenie po bieżni. Mniej więcej miesiąc od zabiegu, możesz wznowić większość ćwiczeń, poza tymi ciężkimi. Pamiętaj, by podczas ćwiczeń używać dobrego stanika podtrzymującego. W przypadku operacji biustu, w której implant został umieszczony pod mięśniem, lekarze nie zalecają wykonywania forsownych ćwiczeń, typu pompki. Mogą one bowiem, spowodować z upływem czasu, przemieszczenie się implantu.
Przede wszystkim zaś, od samego początku, wszelką aktywność konsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym, który zgodzi się na nią tylko wtedy, gdy będzie to dobre dla twojego zdrowia.
Jak zadbać o figurę po operacji piersi
Plastyka piersi nie wymaga radykalnych zmian w sposobie życia, ale też nie można lekceważyć okresu rekonwalescencji. Co jednak zrobić, by w tym czasie nie przybrać na wadze?
Nawet, jeśli jesteś fanką słodyczy, z pewnością uda ci się wytrzymać bez nich przez miesiąc lub dwa. Zamiast nich, wybieraj przekąski, które zawierają dużo błonnika i na dłużej sycą. Ważne również, byś jadła więcej, ale mniejszych posiłków i to o w miarę regularnych porach. I nie podjadaj między nimi. Zadbaj też o nawadnianie organizmu. Pamiętaj również, by nie jeść przed samym snem – ostatni posiłek powinnaś spożyć nie później, niż 2-3 godziny wcześniej.