Hymenoplastyka to zabieg odtworzenia błony dziewiczej mający na celu stworzenie wrażenia jej obecności u partnera kobiety, która poddaje się temu zabiegowi. Polega na uformowaniu strzępków błony dziewiczej i odtworzeniu jej w pierwotnym kształcie. Jeśli fragmenty błony nie są wystarczające, zaszywa się błonę śluzową tkanek pochwy. W niektórych przypadkach błona zastępowana jest również sztucznym materiałem.

Błona zostaje odtworzona, a partner odnosi wrażenie obecności błony dziewiczej, co objawia się występowaniem oporu, lekkiego krwawienia podczas stosunku.

  • Trauma gwałtu
  • Względy ideologiczne, religijne, etyczne bądź społeczno-kulturowe
  • Deformacja błony dziewiczej
  • Genetycznie uwarunkowany brak błony dziewiczej
  • Ciąża
  • Miesiączka
  • Infekcja w okolicy sromu i pochwy
  • Cukrzyca
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Choroby nowotworowe

Przygotowanie do hymenoplastyki

Przygotowania do zabiegu rozpoczynają się od indywidulanej konsultacji z ginekologiem, podczas którego lekarz dokonuje analizy ogólnego stanu zdrowia oraz zdrowia intymnego pacjentki. Następnie zleca się zrobienie badania cytologicznego.

Na  2 tygodnie przed planowanym terminem operacji odtworzenia błony dziewiczej, nie wolno zażywać aspiryny ani jej pochodnych, witaminy E oraz leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych. W wypadku osób palących, należy ograniczyć palenie do 3-4 papierosów dziennie na 3 dni przed operacją. Dodatkowo należy również poinformować lekarza o przebytej infekcji w okresie 2 tygodni przed zabiegiem.

Przebieg operacji

Odtworzenie błony dziewiczej przeprowadzane jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym – wybór znieczulenia jest w dużej mierze uzależniony od preferencji pacjentki.

Lekarz fałduje śluzówkę, a następnie naciąga ją i zszywa, by nadać jej pierwotny wygląd. Zabieg trwa od 40 do 60 minut.

Ryzyka pozabiegowe

Zabieg jest bezpieczny, a hymenoplastyka czyli odtworzenie błony dziewiczej nie niesie ze sobą ryzyka niepowodzenia.

Rekonwalescencja po zabiegu

Po zabiegu po około kilku godzinach pacjentka może wrócić do codziennej aktywności. Należy również stosować się do zaleceń lekarskich związanych z wzmożoną higieną pochwy, aby uniknąć infekcji.

Przez kilka dni po operacji odtworzeniu błony dziewiczej zalecany jest oszczędzający tryb życia i unikanie zbytniej aktywności fizycznej. Po około siedmiu dniach niezbędna jest również wizyta kontrolna, podczas której lekarz ocenia, czy śluzówka goi się prawidłowo.

Cena zabiegu

2 900 zł

Zadzwoń dzisiaj:

Jeżeli odczuwasz potrzebę zrekonstruowania błony dziewiczej, umów się na konsultację z ginekologiem w naszym Centrum Medycznym. Po omówieniu wszystkich nurtujących Cię pytań lekarz zarezerwuje najbliższy wolny termin do zabiegu hymenoplastyki.