Rejestracja on-line - dlaczego warto z niej korzystać? | INTER-MED

Rejestracja on-line – dlaczego warto z niej korzystać?

Rejestracja on-line to jedno z najnowszych rozwiązań komunikacji z pacjentem. To dobra alternatywa dla osób, które na co dzień korzystają z urządzeń mobilnych i internetu. Nie jest to jednak jedyny sposób, by umówić się na wizytę do lekarza. Wciąż pozostaje rejestracja telefoniczna oraz osobista, podczas wizyty w ośrodku medycznym. Czy warto z niej rezygnować na korzyść nowinek technologicznych?
Oto najważniejsze funkcje dostępne na stronie rejestracji on-line oraz korzyści, jakie się z tym wiążą.

Rejestracja on-line - dlaczego warto z niej korzystać

Rejestracja on-line – z jakich funkcji możesz korzystać

Oprogramowanie, z którego korzystają placówki medyczne, posiada wiele funkcji dogodnych zarówno dla lekarzy jak i dla pacjentów.

Rejestracja i logowanie

Na początek czeka cię prosta rejestracja w serwisie. Pełni ona jednocześnie zabezpieczenie przed spamem oraz nieuczciwymi użytkownikami, którzy chcieliby zdestabilizować system umawiania się na wizytę. Konieczność podania szczegółowych danych, łącznie z numerem PESEL, numerem telefonu oraz adresem email, pozwala na dokonanie autoryzacji przez system.

Umawianie wizyt

Po zarejestrowaniu się i potwierdzeniu dokonanym za pomocą wiadomości, którą otrzymujesz na swoją skrzynkę mailową, możesz w pełni korzystać z zasobów strony.
Logując się na stronie, masz dostęp do listy lekarzy różnych specjalizacji, którzy przyjmują w danym centrum medycznym. To nie wszystko, ponieważ dostajesz również wgląd w ich grafik i możesz osobiście wybrać dzień wizyty oraz godzinę, która najbardziej ci odpowiada. Oczywiście pod warunkiem, że lekarz w danym dniu przyjmuje, a dany termin jest wolny.

Przypomnienia o wizycie i zmiana terminu

Dzięki temu, że w trakcie rejestracji podałeś swój numer telefonu oraz adres email, otrzymasz jedną z tych dróg przypomnienie o zbliżających się terminie wizyty. Gdyby okazało się, że z jakiegoś powodu nie możesz jednak przyjść, istnieje możliwość przełożenia wizyty. W tym celu wybierz nowy termin i umów spotkanie z lekarzem.
Jeśli korzystasz z kalendarza Google, możesz dodać do niego termin wizyty, dzięki czemu zyskasz dodatkowe przypomnienie.

Nieprzewidziane sytuacje

Osoby zarządzające systemem rejestracji powiadomią cię również, jeśli w umówionym terminie lekarz jednak nie będzie mógł cię przyjąć. W takiej sytuacji będziesz mógł wybrać pierwszy wolny termin, który będzie ci odpowiadał.
Zarówno o terminie umówionej wizyty, jak i odwołaniu jej przez ciebie, otrzymasz osobne powiadomienie wysłane na adres email.

Rejestracja on-line przez telefon - dlaczego warto z niej korzystać

Prosta obsługa i nieograniczony miejscem dostęp

Jak widzisz, rejestracja on-line nie jest skomplikowana. Wręcz przeciwnie, nawet przy niewielkiej znajomości obsługi komputera i urządzeń mobilnych, bez problemu sobie poradzisz. Pozwoli ci to zaoszczędzić czas, który w innym przypadku musiałbyś przeznaczyć na próby połączenia się z rejestracją lub osobistą wizytę w ośrodku służby zdrowia. Poza tym, terminem wizyty i informacjami, które są z nią związane, możesz zarządzać z każdego miejsca, gdzie tylko masz dostęp do urządzenia mobilnego i internetu.

Rejestracja on-line to z pewnością duży krok w stronę pacjenta, dlatego każda placówka, która decyduje się na uruchomienie tego systemu, zasługuje na uznanie i docenienie. Szczególnie w obecnym czasie pandemii koronawirusa, gdy powinno się ograniczyć wizyty w ośrodkach zdrowia do minimum.
I choć najprawdopodobniej starsze osoby wciąż kontaktować się będą drogą telefoniczną lub osobiście, to młodsze pokolenie bardzo szybko przekona się do tego typu rozwiązań. Tym bardziej, że zarejestrować możesz się o każdej porze dnia i nocy. Nigdy przecież nie wiesz, kiedy pogorszy się twój stan zdrowia. Rejestracja on-line daje ci możliwość sprawdzenia, który lekarz może cię przyjąć już z samego rana lub oddzwonić w ramach teleporady.

Odwołaj wizytę

    [recaptcha]