Jesteś tym co jesz - zdrowie zaczyna się od diety | INTER-MED

Jesteś tym co jesz – zdrowie zaczyna się od diety

Ryba i warzywa - Jesteś tym co jesz - zdrowie zaczyna się od diety

By twój organizm funkcjonował prawidłowo, potrzebuje nie tylko czystego powietrza, ruchu i nocnego odpoczynku, choć te elementy są bardzo ważne. Niemniej jednak, bez jedzenia, bardzo szybko dojdzie do zachwiania równowagi i spadku energii. Ta zaś, potrzebna jest, by każdego dnia, wszystko działało jak należy.
Skoro mówi się, że jesteś tym, co jesz, warto wiedzieć, co takiego służy zdrowiu, dodaje energii i korzystnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu.

Nie każda dieta dla każdego

Dieta niekoniecznie musi się wiązać z wyrzeczeniami i restrykcyjnym przestrzeganiem z góry narzuconych zasad. Jeśli tak do tego podejdziesz, bardzo szybko z niej zrezygnujesz i wrócisz do starych, niekoniecznie dobrych, nawyków żywieniowych. A przecież chodzi o to, by wyrobić w sobie nowe, lepsze, pozytywnie wpływające na ciało, umysł i sferę psychiczną. I temu właśnie służy dobrze dobrana dieta, czyli system takiego odżywiania, który korzystnie wpłynie na twoje zdrowie i wydajność całego organizmu.

Bądź najlepszą wersją siebie

Aby tak się stało, na talerzu muszą się znaleźć najlepsze składniki. Nie najdroższe, bo cena niekoniecznie idzie w parze z jakością produktów. Chodzi bardziej o to, by w diecie, którą dla siebie wybierzesz, dostarczać organizmowi to, czego naprawdę potrzebuje. Mowa tu o właściwej ilości białek, węglowodanów, tłuszczy, witamin i minerałów w ilościach, potrzebnych do pokrycia dziennego zapotrzebowania organizmu. Najlepiej jeśli dania będą różnorodne i przygotowane w higieniczny, zdrowy sposób. I pamiętaj o ich regularnym spożywaniu.

Talerz podzielony metrem na zdrową i niezdrową dietę - jesteś tym co jesz

Świadome żywienie

Pamiętając o tytułowym stwierdzeniu, że jesteś tym, co jesz, tym bardziej zwracaj uwagę na to, co wkładasz do ust. Szczególnie wtedy, gdy jesteś bardzo głodny i nie masz zbyt wiele czasu na przygotowanie posiłku.
W zrównoważonej diecie, nie powinno zabraknąć białka, warzyw i owoców, węglowodanów i wody. Za to na pewno nie stracisz, jeśli ograniczysz spożywanie cukru i przetworzonych produktów zbożowych.
Niestety nie istnieje jeden produkt, który to wszystko zawiera, ale dzięki temu, stosując urozmaiconą dietę, możesz delektować się zarówno smakiem, jak i strukturą, zapachem oraz wyglądem dań. W końcu, nie bez powodu mówi się, że jemy również oczami.
To właśnie spożywanie różnorodnych produktów, zestawionych w odpowiednich proporcjach, daje możliwość stworzenia zbilansowanej i jednocześnie bardzo smacznej diety. Wszystko po to, by jedzenie nie zatruwało twojego ciała i umysłu, a wręcz przeciwnie – poprawiało samopoczucie, wpływało na wygląd i dodawało energii.

Odwołaj wizytę

[recaptcha]