7 sposobów na jesienne przeziębienie | INTER-MED

7 sposobów na jesienne przeziębienie

Mężczyzna daje kobiecie filiżankę leczniczej herbaty - 7 sposobów na jesienne przeziębienie

Złapałeś katar? Czujesz, że nabiera cię gorączka? I do tego to nieprzyjemne drapanie w gardle i ból podczas przełykania? Jeśli tak, to znak, że i ciebie dopadło jesienne przeziębienie. Osłabiony i rozbity, nie za bardzo nadajesz się do normalnego funkcjonowania. Myślisz, że najlepiej zrobisz, jeśli na jakiś czas wskoczysz do łóżka, napijesz się gorącej herbaty i poczekasz, aż wszystkie te dolegliwości same miną.
To na pewno dobry początek. Oto kilka pomysłów na to, co jeszcze powinieneś zrobić, by jak najszybciej wrócić do zdrowia.

Medycyna naturalna – czyli domowe sposoby na jesienne przeziębienie

Z pewnością, jesiennego przeziębienia nie należy lekceważyć. Osłabiony organizm, szczególnie narażony jest na atak wirusów i groźnych bakterii chorobotwórczych, dlatego od pierwszych chwil, trzeba go wesprzeć w powrocie do zdrowia.

Daj cynk

Przyjmowanie cynku z pożywieniem lub w postaci suplementu diety, pomoże skrócić czas choroby i złagodzić jej przebieg.

Gęsi smalec

Przynosi ulgę w kaszlu i rozgrzewa. Można go użyć zarówno do smarowania klatki piersiowej, jak też w połączeniu z miodem i gorącym mlekiem.

Mleko z czosnkiem i miodem

To nieprzypadkowe połączenie, bo zawiera w sobie to, co w walce z jesiennym przeziębieniem, może okazać się najbardziej skuteczne: bogate w minerały i witaminy mleko, naturalny antybiotyk w postaci czosnku i bakteriobójczy miód.

Rozgrzewające herbaty

Nie tylko w przypadku jesiennego przeziębienia, ważne jest, by odpowiednio nawadniać organizm, co chroni komórki przed wnikaniem i namnażaniem wirusów. Smakoszom herbat, z pewnością przypadną do gustu te zwykłe lub imbirowe, w połączeniu z cytryną.

Jesienne przeziębienie – co na to medycyna konwencjonalna

Zwykle w walce z przeziębieniem, wystarcza odpoczynek i zastosowanie domowych metod. Jeśli jednak okaże się to niewystarczające, warto skorzystać z pomocy medycyny konwencjonalnej.

Leki obniżające temperaturę

Jeśli gorączka utrzymuje się na poziomie do 38 stopni, zwykle nie ma potrzeby jej obniżania. Organizm w ten sposób sam walczy z infekcją i nie powinno się mu w tym przeszkadzać. Co innego, gdy temperatura wzrośnie. To znak, że potrzebna jest interwencja w postaci leków obniżających gorączkę.

Pastylki i płukanki

W bólu gardła, wsparciem okażą się pastylki i tabletki do ssania, płyny do płukania i aerozole. Swoje działanie zawdzięczają substancjom leczniczym, olejkom eterycznym i wyciągom roślinnym.

Mężczyzna kapie krople do nosa

Krople do nosa

Cieknący katar też można ograniczyć, stosując preparaty obkurczające naczynia błony śluzowej nosa. Zawsze należy je stosować zgodnie z zaleceniami, zamieszczonymi na ulotce. Dzięki temu, nie doprowadzisz do zbytniego wysuszenia śluzówki.

Powikłania przeziębienia

Jeśli powyższe metody na jesienne przeziębienie, okażą się nieskuteczne i gorączka utrzymywać się będzie dłużej niż trzy dni, należy udać się do lekarza i podjąć leczenie farmakologiczne. W innym przypadku, może dojść do groźnych powikłań. Do najczęstszych należą zapalenie oskrzeli, krtani, gardła i zatok.

Odwołaj wizytę

[recaptcha]