Zabiegi laserowe - jak bardzo są wszechstronne | INTER-MED

Zabiegi laserowe – jak bardzo są wszechstronne

Zabiegi laserowe - jak bardzo są wszechstronne

Odkąd wygenerowano pierwszą wiązkę, lasery bardzo szybko znalazły zastosowanie w wielu dziedzinach. Gdy doszła do tego możliwość komputerowego sterowania procesów produkcyjnych, na dobre zagościły w wielu gałęziach przemysłowych. Ale nie tylko tam, ponieważ od wielu już lat, urządzenia te z powodzeniem wykorzystywane są też w medycynie. Po raz pierwszy, użyto ich w drugiej połowie lat 60. XX wieku.

Laser na usługach różnych specjalizacji medycznych

Wykorzystywanie najnowocześniejszej technologii w medycynie, stało się już standardem. Stąd dziś,tak naprawdę trudno wyobrazić sobie pracę wielu lekarzy, pozbawionych bardzo pomocnych urządzeń i narzędzi. Również laser, zalazł zastosowanie w wielu specjalizacjach medycznych i wykorzystywany jest zarówno w celach diagnostycznych, terapii schorzeń, jak i do oświetlenia pola operacji.
Oto niektóre z obszarów, gdzie stosowane są zabiegi laserowe:

Chirurgia ogólna – do koagulacji oraz cięcia tkanek. Tej nowoczesnej wersji chirurgicznego skalpela, chirurdzy używają przy wycinaniu nowotworów złośliwych oraz w martwicy oparzeniowej. Doskonale sprawdza się też w chirurgii naczyniowej, przy leczeniu żylaków kończyn dolnych.

Dermatologia – przy leczeniu zmian barwnikowych, również gdy chodzi o tatuaże. Poza tym, stosuje się go do koagulacji znamion naczyniowych, głębokich naczyniaków jamistych, zmian skóry, będących objawem brodawczaka ludzkiego, nowotworów skóry oraz do leczenia znamion naczyniowych płytkich.

Okulistyka – z pomocą lasera, można na nowo przykleić siatkówkę do dna oka, korygować astygmatyzm, krótkowzroczność i dalekowzroczność, leczyć jaskrę, zaćmę, cysty, retinopatię cukrzycową oraz zrosty.

Stomatologia – ultrakrótkie impulsy w zakresie pikosekundowym, pozwalają na dokładne usuwanie uszkodzonej zębiny i zdemineralizowanego szkliwa. Gładka powierzchnia pozostawiona po ablacji plazmowej, tworzy dodatkową barierę utrudniającą rozprzestrzenianie się próchnicy.

Ginekologia – lekarze tej specjalności, wykorzystują zarówno wysoko, średnio jak i niskoenergetyczne rodzaje promieniowania laserowego. Dzięki temu, z jego pomocą można leczyć zmiany nowotworowe oraz niepłodność, która spowodowana jest niedrożnością jajowodów i zrostami oraz przegrodami wewnątrzmacicznymi, czy też policystycznymi jajnikami. Laser używany jest też w terapii ciąży jajowodowej oraz do usuwania mięśniaków i torbieli przydatków okołojajnikowych.

Zabiegi laserowe w medycynie estetycznej

Rewitalizacja i odmładzanie skóry to. podobnie jak depilacja, jedne z najczęściej wykonywanych zabiegów z użyciem lasera w medycynie estetycznej. Nowoczesne urządzenia, robią to niemal bezboleśnie, szybko, a w przypadku usuwania owłosienia, niezależnie od koloru włosów.
Jeśli chcesz uwolnić się od trądziku lub zmarszczek, możesz skorzystać z peelingu laserowego i waporyzacji laserowej. Laser pomocny okaże się również w sytuacji, gdy chcesz pozbyć się starego tatuażu. Podczas zabiegu, ciepło wytwarzane przez laserową wiązkę, doprowadza do rozbicia barwnika na mniejsze cząstki. Te zaś, usuwane są z organizmu przez układ immunologiczny.
Z pomocą lasera, usuwane są też zmiany pigmentacyjne i naczyniopochodne.

Odwołaj wizytę

  [recaptcha]

  Szanowni Państwo !

  W związku z sytuacją epidemiczną dotyczącą Koronawirusa SARS –COV-2 przekazujemy najbardziej istotne informacje i procedury postępowania obowiązujące w Centrum Medycznym INTER-MED

  Wykaz potrzebnych numerów telefonu :

  • 795 513 569 najbliższa stacja sanitarno-epidemiologiczna - Dąbrowa Górnicza ul. Dąbrowskiego 9 A,
  • 32 346 36 19, 797 189 603, 508 274 623 najbliższy oddział zakaźny - Chorzów 41-500  ul. Zjednoczenia 10.
  • 22 250 01 15 całodobowa infolinia w sprawie kwarantanny i zdrowia
  • 800 190 590 całodobowa infolinia NFZ  www.gov.pl/koronawirus
  • 32 351 23 00 stały 24 godzinny dyżur Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach

  ZAPISY DO LEKARZA RODZINNEGO I PORADNI SPECJALISTYCZNYCH

  Placówka zapewnia codzienną Podstawową Opiekę Zdrowotną w formie TELEPORAD w godzinach 8:00 - 18:00.

  • Lekarz dyżurujący samodzielnie wykonuje połączenia wychodzące do pacjentów umówionych na dany dzień i godzinę.
  • Zwolnienia lekarskie, e-recepty oraz e-skierowania są wystawiane drogą elektroniczną lub przy pomocy Internetowego Konta Pacjenta (zachęcamy do jego założenia https://www.pacjent.gov.pl/)
  • Zapisy do poradni specjalistycznych i punktu pobrań odbywają się telefonicznie pod numerem telefonu 32 3601030 od godz. 8:00 do 19:30.

  Posiadamy kilka linii telefonicznych umożliwiających szybsze połączenie z Placówką.

  PUNKT POBRAŃ

  Punkt pobrań został ograniczony. Materiał jest pobierany w godzinach 8:00 - 10:00

  Obowiązują zapisy. Realizujemy badania tylko i wyłącznie na podstawie skierowań wystawionych przez lekarzy pracujących w INTER-MED.

  Badania prywatne bez skierowania są wstrzymane do odwołania.

  WEJŚCIE DO PRZYCHODNI

  Wejście do budynku Centrum Medycznego odbywa się głównymi drzwiami.

  1. W wyznaczonym miejscu czekacie Państwo na przyjście pracownika placówki. Wówczas mierzymy temperaturę.
  2. Następnie prosimy o podejście do rejestracji celem dopełnienia pozostałych formalności oraz dezynfekcję rąk.
  3. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa.
  4. Osoby odbywające wizyty lekarskie lub umówione na zabieg operacyjny proszone są o wypełnienie Ankiety Wstępnej Kwalifikacji Osobistej.

  W trosce o bezpieczeństwo Naszych Pacjentów, placówka jest wyposażona w ogólnodostępne środki dezynfekujące do rąk oraz sprzętów.

  OSOBY TOWARZYSZĄCE

  Prosimy o nie przychodzenie do Poradni z osobami towarzyszącymi (wyjątkiem są sytuacje dotyczące pacjentów niepełnoletnich oraz osób potrzebujących pomocy)

  Odwiedziny pacjentów na oddziale Szpitalnym są zabronione.