Proktolog to lekarz zajmujący się diagnostyką oraz leczeniem chorób ostatniego odcinka układu pokarmowego, czyli jelita grubego oraz odbytnicy.

Lekarze

Czym zajmuje się proktolog?

Proktolog to przede wszystkim chirurg, który specjalizuje się w leczeniu właśnie tych narządów. Najczęściej leczonymi przez proktologa chorobami są m.in.

  • hemoroidy,
  • szczeliny odbytu,
  • przetoki okołoodbytnicze,
  • polipy,
  • nowotwory odbytu.

Pacjenci mogą skorzystać z konsultacji naszych specjalistów oraz w razie potrzeby – poddać się specjalistycznym badaniom, takim jak rektoskopia i USG przezodbytnicze. Istnieje możliwość poddania się zabiegom, takim jak usuwanie guzków hemoroidalnych metodą Barrona.
Specjaliści proktolodzy przyjmują pacjentów w Centrum Medycznym INTER-MED w Katowicach w ramach wizyt prywatnych oraz abonamentu medycznego. 

W poradni proktologicznej w INTER-MED Katowice, poza diagnostyką schorzeń, lekarze prowadzą także kwalifikację do zabiegów laparoskopowych, chirurgicznych prowadzonych w Szpitalu INTER-MED w Będzinie.

W Szpitalu INTER-MED Będzin prowadzimy nowoczesne chirurgiczne procedury operacyjne zarówno w zakresie zabiegów klasycznych jak i wykonywanych techniką laparoskopową. Nasz zespół operacyjny: lekarze chirurdzy, anestezjolodzy oraz pielęgniarki operacyjne wykonują procedury rutynowo w czasie, który pozwala Pacjentom przebywać w oddziale szpitalnym około 24h. Dzięki temu możemy wykonywać określone zabiegi nie narażając Pacjenta na zbyt długie i stresujące oczekiwanie na wypis, jakkolwiek decyzja o opuszczeniu oddziału należy do lekarza prowadzącego.

Rejestracja telefoniczna
do poradni (32) 205 88 30