Proktolog to lekarz zajmujący się diagnostyką oraz leczeniem chorób ostatniego odcinka układu pokarmowego, czyli jelita grubego oraz odbytnicy.

Czym zajmuje się proktolog?

Proktolog to przede wszystkim chirurg, który specjalizuje się w leczeniu właśnie tych narządów. Najczęściej leczonymi przez proktologa chorobami są m.in.

  • hemoroidy,
  • szczeliny odbytu,
  • przetoki okołoodbytnicze,
  • polipy,
  • nowotwory odbytu.

Pacjenci mogą skorzystać z konsultacji naszych specjalistów oraz w razie potrzeby – poddać się specjalistycznym badaniom, takim jak rektoskopia i USG przezodbytnicze. Istnieje możliwość poddania się zabiegom, takim jak usuwanie guzków hemoroidalnych metodą Barrona.
Specjaliści proktolodzy przyjmują pacjentów w Centrum Medycznym INTER-MED w Katowicach w ramach wizyt prywatnych oraz abonamentu medycznego. 

W poradni proktologicznej w INTER-MED Katowice, poza diagnostyką schorzeń, lekarze prowadzą także kwalifikację do zabiegów laparoskopowych, chirurgicznych prowadzonych w Szpitalu INTER-MED w Będzinie.

W Szpitalu INTER-MED Będzin prowadzimy nowoczesne chirurgiczne procedury operacyjne zarówno w zakresie zabiegów klasycznych jak i wykonywanych techniką laparoskopową. Nasz zespół operacyjny: lekarze chirurdzy, anestezjolodzy oraz pielęgniarki operacyjne wykonują procedury rutynowo w czasie, który pozwala Pacjentom przebywać w oddziale szpitalnym około 24h. Dzięki temu możemy wykonywać określone zabiegi nie narażając Pacjenta na zbyt długie i stresujące oczekiwanie na wypis, jakkolwiek decyzja o opuszczeniu oddziału należy do lekarza prowadzącego.

Rejestracja telefoniczna
do poradni (32) 205 88 30