Proktolog to lekarz zajmujący się diagnostyką oraz leczeniem chorób ostatniego odcinka układu pokarmowego, czyli jelita grubego oraz odbytnicy.

Lekarze

Czym zajmuje się proktolog?

Proktolog to przede wszystkim chirurg, który specjalizuje się w leczeniu właśnie tych narządów. Najczęściej leczonymi przez proktologa chorobami są m.in.

  • hemoroidy,
  • szczeliny odbytu,
  • przetoki okołoodbytnicze,
  • polipy,
  • nowotwory odbytu.

Pacjenci mogą skorzystać z konsultacji naszych specjalistów oraz w razie potrzeby – poddać się specjalistycznym badaniom, takim jak rektoskopia i USG przezodbytnicze. Istnieje możliwość poddania się zabiegom, takim jak usuwanie guzków hemoroidalnych metodą Barrona.
Specjaliści proktolodzy przyjmują pacjentów w Centrum Medycznym INTER-MED w Katowicach w ramach wizyt prywatnych oraz abonamentu medycznego. 

Proktolog Katowice

Zapraszamy na konsultację proktologiczną.

W poradni proktologicznej w INTER-MED Katowice, poza diagnostyką schorzeń, lekarze prowadzą także kwalifikację do zabiegów laparoskopowych, chirurgicznych prowadzonych w Szpitalu INTER-MED w Będzinie.

W Szpitalu INTER-MED Będzin prowadzimy nowoczesne chirurgiczne procedury operacyjne zarówno w zakresie zabiegów klasycznych jak i wykonywanych techniką laparoskopową. Nasz zespół operacyjny: lekarze chirurdzy, anestezjolodzy oraz pielęgniarki operacyjne wykonują procedury rutynowo w czasie, który pozwala Pacjentom przebywać w oddziale szpitalnym około 24h. Dzięki temu możemy wykonywać określone zabiegi nie narażając Pacjenta na zbyt długie i stresujące oczekiwanie na wypis, jakkolwiek decyzja o opuszczeniu oddziału należy do lekarza prowadzącego.

 


Umów się na konsultację do proktologa w Katowicach

Rejestracja telefoniczna
do poradni proktologicznej
(32) 205 88 30


 

Kiedy udać się do proktologa?

Najczęstsze powody konsultacji proktologicznej to m.in.:

  • krwawienie z odbytu, zarówno świeżą krwią na papierze toaletowym, jak i domieszką krwi w stolcu – nawet jednorazowe epizody powinny być skonsultowane,
  • ból, pieczenie, swędzenie w okolicy odbytu,
  • wyczuwalny guzek, obrzęk lub wypadnięcie fragmentu błony śluzowej z odbytu – może to świadczyć o hemoroidach, polipach lub innych zmianach,
  • trudności z wypróżnianiem, zaparcia, uczucie niepełnego wypróżnienia,
  • nietrzymanie stolca lub gazów, zaburzenia kontroli oddawania kału,
  • przetoki, ropnie, wycieki śluzu lub ropy z odbytu,
  • nawracające szczeliny odbytu, często towarzyszące silnemu bólowi podczas defekacji,

Czy przed wizytą trzeba zrobić lewatywę lub być na czczo?

Jeśli wypróżniłeś/-aś się naturalnie w dniu wizyty, najczęściej nie ma potrzeby stosowania lewatywy. Jeśli jednak masz zaparcia, trudności z opróżnieniem jelita lub wiesz, że będzie wykonywane badanie anoskopowe lub rektoskopia, lekarz może zalecić zastosowanie mikrowlewki.

Bycie na czczo nie jest wymagane, jeśli to tylko wizyta konsultacyjna lub podstawowe badanie proktologiczne.

Czy proktolog wykonuje kolonoskopię?

W naszej placówce kolonoskopię wykonuje lekarz Tomasz Walentek w Będzinie.

Rejestracja telefoniczna
do poradni (32) 205 88 30