Komercyjne zabiegi szpitalne | INTER-MED

Komercyjne zabiegi szpitalne

 

Chirurgia jednego dnia, czyli chirurgia krótkoterminowa jest pomysłem który zrodził się w USA i Kanadzie jako rozwiązanie problemu przepełnionych szpitali. Operacja tego rodzaju cechuje się przede wszystkim oszczędnością czasu i energii. Tym samym pozwala na obniżenie budżetu przypisanego do konkretnych zabiegów. W ramach oferty szpitala jednego dnia pobyt w placówce ogranicza się do minimum. Zwykle mieści się ono w 24h – stąd nazwa.

W tym czasie pacjent trafia na oddział, poddaje się zabiegowi. Jeżeli zabieg wymagał znieczulenia ogólnego, pacjent pozostaje pod obserwacją przez noc, po której wychodzi do domu. Operacje tego rodzaju stają się coraz bardziej popularne. Przestają również kojarzyć się z długimi oczekiwaniami w kolejkach i kilkudniowym pobytem w placówce.

Operacje w szpitalu jednego dnia

W ramach chirurgii krótkoterminowej wykonywanych jest wiele zabiegów, których lista powiększa się z roku na rok. Do najbardziej popularnych należą przede wszystkim zabiegi z zakresu ortopedii, urologii, ginekologii czy medycyny estetycznej.

W trybie jednodniowym świadczy się również endoskopowe zabiegi kręgosłupa, a także inne zabiegi które nie wymagają długotrwałej hospitalizacji.

Szpital Jednego Dnia w Będzinie

Komercyjne zabiegi szpitalne

Główną zaletą prywatnej opieki zdrowotnej jest przede wszystkim znacznie krótszy czas oczekiwania na wizytę u specjalisty. Pacjenci mają przeważnie większą dowolność w wyborze terminu oraz możliwość zapisania się do konkretnego lekarza. Niewątpliwie zaletą komercyjnych zabiegów szpitalnych jest także to, że pacjenci nie potrzebują specjalnych skierowań, aby skorzystać z porady specjalistów.

Ponadto, prywatne placówki umożliwiają najczęściej pracodawcom wykupowanie firmowych abonamentów. Dzięki temu pracownik może korzystać z opieki specjalistów, a abonent opłacany jest przez pracodawcę. Warto również zwrócić uwagę na to, że niepubliczne przychodnie zatrudniają najczęściej lepiej wykwalifikowanych lekarzy. Często dysponują również najnowocześniejszym sprzętem medycznym i komfortowymi pomieszczeniami wraz z wszelkimi udogodnieniami dla chorych.

Komfort i profesjonalna opieka

Szpitale jednego dnia to placówki medyczne wyposażone zwykle w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, w których zabiegi. To także obserwacja przeprowadzane są w ciągu jednego dnia, a po ich zakończeniu pacjent może wrócić do własnego domu. Skorzystanie z komercyjnych zabiegów szpitalnych pozwala na wykluczenie konieczności wielodniowego zwolnienia z pracy, a także braku styczności ze szpitalnym stresem. Dodatkowo, chorzy nie są również odseparowani od życia rodzinnego.

Procedura tego rodzaju nie jest tylko wygodna, ale również znacząco tańsza od wielodniowej hospitalizacji.

Szpitale jednego dnia nie muszą być tak duże jak klasyczne szpitale, a co za tym idzie, mogą zatrudniać mniej personelu. Dzięki temu koszty leczenia są mniejsze, co przekłada się na niższe ceny zabiegów. Krótki czas przebywania w szpitalu dodatkowo przyśpiesza pracę, a także skraca kolejki oczekujących na dany zabieg.

Komercyjne zabiegi medyczne wykonywane są najczęściej przez bardziej wykwalifikowaną i interdyscyplinarną kadrę lekarską, co pozwala na zwiększenie pewności skuteczności zabiegu. Dodatkowo, profesjonalna opieka wpływa również znacząco na samopoczucie chorego, co jednoznacznie przekłada się na jego szybki i efektywny powrót do zdrowia.

Kto może skorzystać z usług szpitala jednego dnia?

Kwalifikacja do wykonania zabiegu w ramach chirurgii krótkoterminowej wymaga wykonania wielu badań diagnostycznych. Najczęściej pacjent kierowany jest na konsultację do kilku specjalistów, którzy oceniają stan jego zdrowia i wyrażają zgodę na wykonanie określonego zabiegu w trybie krótkoterminowym. Najczęściej obowiązkowo wykonuje się EKG, morfologię, bada poziom cukru i ocenia układ krzepnięcia. Każdy pacjent jednak traktowany jednak indywidulanie, co oznacza, że lekarz może zlecić wykonanie jeszcze innych badań.

Komercyjne zabiegi szpitalne

Przeciwwskazaniem zabiegów w tym trybie może być przykładowo cukrzyca lub choroby układu krążenia. Ponadto, często zabiegów w ramach szpitala jednego dnia nie wykonuje się przy przewlekłych chorobach układu oddechowego, padaczki oraz chorób hematologicznych.

Ortopedia, czyli od złamania po haluksy

W trybie chirurgii jednego dnia można przeprowadzić właściwie wszystkie zabiegi z zakresu ortopedii, które oferują klasyczne oddziały szpitalne. Począwszy od nieskomplikowanych zabiegów, związanych ze zwichnięciami, przez leczenie schorzeć takich jak łokieć tenisisty, aż po złożone operacje złamań kończyn z przeniesieniem czy terapie kręgosłupa. Dodatkowo, w trybie jednodniowym istnieje możliwość wykonywania serii zabiegów związanych z leczeniem zwyrodnień stawów i innych chorób przewlekłych. W takim wypadku czas między zabiegami pacjent spędza wygodnie w domu, a nie w łóżku szpitalnym.

Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna

W trybie jednodniowym wykonuje się wiele zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Dotyczą one zarówno poważniejszych operacji jak i prostych zabiegów. Na liście zabiegów chirurgii plastycznej i estetycznej można znaleźć: usunięcie znamion, liposukcje, powiększenie czy zmniejszenie piersi, a także wszelkiego rodzaju korekcje części twarzy. W szpitalach tego rodzaju wykonywane są również zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, do której zalicza się działania związane z poprawą kondycji skóry, takie jak wypełnianie zmarszczek, mezoterapia igłowa czy dermabrazja.

Ginekologia

W ramach działań szpitala jednego dnia możliwe jest także poddanie się zabiegom z zakresu ginekologii. Pacjentka rano przyjmowana jest na oddział i jeśli nie ma medycznych przeciwwskazań to tego samego dnia wychodzi już do domu. Do zabiegów tego typu można zaliczyć działania małoinwazyjne, takie jak pobieranie wycinków, usuwanie polipów, łyżeczkowanie jamy macicy czy histeroskopię.

Komercyjne zabiegi szpitalne są świetną alternatywą i uzupełnieniem oferty operacji dokonywanych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w czasach kiedy znaczna część zabiegów nie podlega finansowaniu w ramach NFZ. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu Szpitala Jednego Dnia w Będzinie oraz współpracy znakomitych lekarzy operatorów, komercyjne zabiegi szpitalne są ważną częścią naszej oferty. Zapoznaj się z możliwościami oraz bieżącymi cennikami. Być może pośród zabiegów jakie wykonujemy znajdziesz takie, z których zechcesz skorzystać.

Odwołaj wizytę

[recaptcha]

Szanowni Państwo !

W związku z sytuacją epidemiczną dotyczącą Koronawirusa SARS –COV-2 przekazujemy najbardziej istotne informacje i procedury postępowania obowiązujące w Centrum Medycznym INTER-MED

Wykaz potrzebnych numerów telefonu :

 • 795 513 569 najbliższa stacja sanitarno-epidemiologiczna - Dąbrowa Górnicza ul. Dąbrowskiego 9 A,
 • 32 346 36 19, 797 189 603, 508 274 623 najbliższy oddział zakaźny - Chorzów 41-500  ul. Zjednoczenia 10.
 • 22 250 01 15 całodobowa infolinia w sprawie kwarantanny i zdrowia
 • 800 190 590 całodobowa infolinia NFZ  www.gov.pl/koronawirus
 • 32 351 23 00 stały 24 godzinny dyżur Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach

ZAPISY DO LEKARZA RODZINNEGO I PORADNI SPECJALISTYCZNYCH

Placówka zapewnia codzienną Podstawową Opiekę Zdrowotną w formie TELEPORAD w godzinach 8:00 - 18:00.

 • Lekarz dyżurujący samodzielnie wykonuje połączenia wychodzące do pacjentów umówionych na dany dzień i godzinę.
 • Zwolnienia lekarskie, e-recepty oraz e-skierowania są wystawiane drogą elektroniczną lub przy pomocy Internetowego Konta Pacjenta (zachęcamy do jego założenia https://www.pacjent.gov.pl/)
 • Zapisy do poradni specjalistycznych i punktu pobrań odbywają się telefonicznie pod numerem telefonu 32 3601030 od godz. 8:00 do 19:30.

Posiadamy kilka linii telefonicznych umożliwiających szybsze połączenie z Placówką.

PUNKT POBRAŃ

Punkt pobrań został ograniczony. Materiał jest pobierany w godzinach 8:00 - 10:00

Obowiązują zapisy. Realizujemy badania tylko i wyłącznie na podstawie skierowań wystawionych przez lekarzy pracujących w INTER-MED.

Badania prywatne bez skierowania są wstrzymane do odwołania.

WEJŚCIE DO PRZYCHODNI

Wejście do budynku Centrum Medycznego odbywa się głównymi drzwiami.

 1. W wyznaczonym miejscu czekacie Państwo na przyjście pracownika placówki. Wówczas mierzymy temperaturę.
 2. Następnie prosimy o podejście do rejestracji celem dopełnienia pozostałych formalności oraz dezynfekcję rąk.
 3. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa.
 4. Osoby odbywające wizyty lekarskie lub umówione na zabieg operacyjny proszone są o wypełnienie Ankiety Wstępnej Kwalifikacji Osobistej.

W trosce o bezpieczeństwo Naszych Pacjentów, placówka jest wyposażona w ogólnodostępne środki dezynfekujące do rąk oraz sprzętów.

OSOBY TOWARZYSZĄCE

Prosimy o nie przychodzenie do Poradni z osobami towarzyszącymi (wyjątkiem są sytuacje dotyczące pacjentów niepełnoletnich oraz osób potrzebujących pomocy)

Odwiedziny pacjentów na oddziale Szpitalnym są zabronione.