Fotoodmładzanie to jedna z najbardziej nowoczesnych metod regeneracji i rewitalizacji skóry twarzy, dekoltu, ramion i dłoni. Jest ona o wiele delikatniejsza, niż dermabrazja, czy peelingi chemiczne.

Skóra rozgrzana światłem lasera, pobudzana jest do tworzenia nowych włókien kolagenowych, co w praktyce przekłada się na zwiększenie jej jędrności i sprężystości. A to tylko niektóre z korzyści, jakie niesie ze sobą poddanie się temu zabiegowi.

Poza właściwościami prozdrowotnymi fotoodmładzania, dużą jego zaletą jest bezinwazyjność, dzięki czemu wystarczy jeden dzień, by można było wrócić do normalnej aktywności życiowej.

Fotoodmładzanie BędzinKorzyści

Fotoodmładzanie to sposób zarówno na poprawienie wyglądu skóry, jak i jej wyleczenie. Nie niszczy ono zewnętrznej warstwy naskórka, a jedynie pobudza do regeneracji.

Do najważniejszych korzyści płynących z wykonania zabiegu fotoodmładzania, należy spowolnienie procesu starzenia skóry i poprawa jej kondycji, w tym zwiększenie gęstości i sprężystości, zmniejszenie drobnych zmarszczek oraz wyrównanie kolorytu. Poza tym znikają  piegi, przebarwienia posłoneczne, rumień twarzy, fotouszkodzenia skóry oraz zmniejszają się pory.

Najlepsze efekty osiąga się po kilu seriach zabiegowych, rozłożonych w czasie od 4 do 6 tygodni.

Anna Michalska-Bańkowska

dr n. med., specjalista dermatolog, wenerolog

Dermatolog. Od roku 2019 jest specjalistką w dziedzinie dermatologii. Dr n. med. Michalska-Bańskowska jest ceniona wśród pacjentów za swoją wiedze i serdeczne podejście do chorych. Przyjmuje w Centrum Medycznym INTER-MED Będzin

Wskazania

Fotoodmładzanie zalecane jest osobom z różnymi objawami starzenia się skóry, przebarwieniami posłonecznymi, piegami, trądzikiem różowatym, zmianami naczyniowymi itp.

Co do wieku, nie ma tu żadnych ograniczeń, stąd zabieg może być wykonywany również u osób młodych.

Przeciwwskazania

Choć fotoodmładzanie jest zabiegiem bezinwazyjnym, to istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. Do najważniejszych z nich należą:

  • nowotwory skóry,
  • terapie retinoidami,
  • ciąża,
  • cukrzyca,
  • stany zapalne skóry,
  • zażywanie leków światłouczulających,
  • fotodermatozy,
  • niedawno stosowane peelingi,
  • skóra po opalaniu lub stosowaniu kremów samoopalających,
  • picie naparów z ziół światłouczulających, do których należy dziurawiec, skrzyp i nagietek.

Fotoodmładzanie Będzin – Przebieg zabiegu

Zabieg trwa około 1 godziny. Przed jego rozpoczęciem, jeśli nie miało to miejsca podczas wcześniejszej wizyty, lekarz przeprowadza wywiad medyczny, by sprawdzić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Gdy takowe nie istnieją, oczyszcza skórę z zanieczyszczeń i za pomocą głowicy lasera, aplikuje światło o określonej długości fal.

Po zabiegu

Naturalnymi objawami występującymi po zakończeniu zabiegu, są zaczerwienienie i obrzęk. Zmniejszą się one aż do zupełnego zaniku już po kilku dniach, gdy skóra poddana laseroterapii, zacznie się złuszczać.

Niewielkim skutkiem ubocznym jest przesuszenie skóry, dlatego należy dbać o jej nawilżenie, dotlenienie i odżywienie. W tym celu można skorzystać z wybranych zabiegów pielęgnacyjnych, co jednocześnie pozwoli cieszyć się efektami zabiegu, przez dłuższy okres czasu.

Fotoodmładzanie Będzin – zadzwoń do nas, zapytaj o szczegóły, umów konsultację z naszym lekarzem!