Internista – Olkusz

Internista, to lekarz medycyny wewnętrznej, zajmujący się leczeniem dolegliwości niemal każdego układu w organizmie człowieka. Ze względu na swoją obszerną wiedzę medyczną, to do niego najczęściej, jako lekarza pierwszego kontaktu, trafiają dorośli pacjenci, którzy zauważyli jakiekolwiek objawy choroby.

Internista zajmuje się też prostszymi przypadkami chorobowymi, by lekarze innych specjalności, mogli pospieszyć z pomocą, osobom ciężko chorym.

Jakie choroby leczy internista?

Choć internista jest lekarzem, który pracuje głównie w szpitalnym oddziale chorób wewnętrznych, to spotkać go możesz również w innym miejscach. Ze względu na rozległą wiedzę medyczną, pomocy udziela na Izbie Przyjęć, w karetkach pogotowia ratunkowego i w gabinetach lekarzy POZ.

Leczy choroby niemal wszystkich układów w ciele człowieka, a dokładnie układu:

  • oddechowego,
  • pokarmowego,
  • moczowego,
  • odpornościowego,
  • kostno-stawowego.

Nieobca jest mu też wiedza z zakresu chorób metabolicznych, reumatologicznych, endokrynologicznych i alergicznych.

W ramach wizyty w naszej poradni, przeprowadzi z tobą wywiad medyczny, postawi diagnozę, a jeśli zajdzie taka potrzeba, zleci potrzebne badania. Jeśli uzna, że zachodzi taka potrzeba, wyda skierowanie na konsultację do specjalisty.

Umawiając się na wizytę do internisty, możesz liczyć nie tylko na fachową pomoc medyczną, ale również na wsparcie i zrozumienie podczas rozmowy. Lekarz ten, w sposób prosty i zrozumiały, udzieli ci wskazówek oraz informacji na temat planowanej terapii oraz rokowań leczenia.

Internista i lekarz rodzinny – czy to ta sama osoba?

Bywa, że te dwie specjalizacje, są ze sobą mylone, dlatego warto wiedzieć, że między lekarzem rodzinnym a internistą, zachodzą pewne różnice.

Pacjentami lekarza medycyny rodzinnej, są osoby w każdym wieku, dlatego prócz wiedzy ogólnej, posiada tę z zakresu pediatrii i geriatrii. Zajmując się leczeniem całych rodzin, musi wiedzieć, jak pomóc każdemu z ich członków.

Internista zajmuje się głównie pacjentami po ukończeniu 18. roku życia. Jako lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, jest zwykle lekarzem pierwszego kontaktu.

Jak wygląda wizyta u internisty?

Jak w każdym przypadku, pierwsza wizyta rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego, podczas którego, możesz zostać zapytany o dolegliwości, odczucia, historię chorobową czy wcześniejsze wyniki badań. Posiadając całościową wiedzę na temat ludzkiego organizmu, internista jest w stanie zdiagnozować różne schorzenia. Dzięki temu, nie musisz szukać informacji w internecie, kiedy nie wiesz, do jakiego lekarza udać się po pomoc, z objawami chorobowymi, które się pojawiły.

Lekarze pracujący w Centrum Medycznym Inter-Med w Olkuszu to specjaliści oddani swojej pracy i pacjentom. Posiadają nie tylko obszerną wiedzę medyczną, ale i doświadczenie. Serdecznie zapraszamy do umówienia wizyty telefonicznie lub osobiście.

 

Rejestracja telefoniczna
do poradni (32) 479 10 00