Terapia Salus Talent to terapia wykorzystująca dysk elektromagnetyczny, czyli urządzenie dzięki któremu można uzyskać subiektywnie odczuwalną intensywność. Stymulator elektromagnetyczny bardzo głęboko penetruje ściśle wyznaczony obszar w ciele. Dzięki możliwości głębokiego wnikania, zabieg można wykorzystywać do fizykoterapii tych części ciała dla których inne metody nie działają. Terapia jest bardzo skuteczna przy wielu schorzeniach, co zostało potwierdzone w badaniach klinicznych. Zaletą jest nieinwazyjność i bezbolesność zabiegu.

Wskazania do terapii Salus Talent

Terapię Salus Talent z powodzeniem wykorzystuje się przy takich schorzeniach jak bóle odcinka szyjnego i krzyżowo-lędźwiowego kręgosłupa, reumatoidalne zapalenie stawów, zwyrodnienia stawów, zmiany zwyrodnieniowe kręgów, bóle prostaty, zanik i osłabienia mięśni, zamrożony bark, rwa kulszowa i rozszczep kręgosłupa. Zabiegi stosowane są także w rehabilitacji sportowej. Wskazaniem są takie schorzenia jak ostroga piętowa, zapalenie powięzi podeszwowej i zapalenie ścięgna Achillesa.

Przeciwwskazania

Zabiegowi nie mogą poddać się osoby, które mają podwyższoną temperaturę ciała, osoby cierpiące z powodu nowotworów, niewydolności układu krążenia oraz pacjentki na każdym etapie ciąży. Przeciwwskazaniem jest rozrusznik serca, metalowe implanty, korzystanie z aparatów słuchowych i pomp insulinowych.